Vali Demirtaş “Yaşanılabilir bir Mardin üzere çalışıyoruz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde vazifeli mahalle muhtarları ile bir araya gelerek talepleri dinledi.

Mahallelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini bir numara ağızdan itaat etmek için temas fırsatta kent genelindeki muhtarlarla buluşan Vali Demirtaş, Vilayet Angarya derinti salonunda Artuklu ilçesine mecbur hat ve kırsal mahallelerde fariza işleyen muhtarlarla bire bir araya geldi. Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Mahmut Demirtaş, toplantıda yaptığı değerlendirmede, belediyenin rastgele kuruşunu vatandaşa bakım amacıyla kullandıklarını vurgulayarak 2,5 yılda kestirmece yerine 1 milyar 300 milyon lira envestisman yaptıklarını söyledi. Vatandaşların beklediği hizmetleri arz etmek üzere düzentileme mefhumu gözetmeden çalıştıklarını tamlayan Vali Demirtaş, Mardin Büyükşehir Belediyesinin envestisman oranın yüzdelik 2’den yüzde 60 seviyesine çıktığını dile getirdi.

Şehirde nöbet ve su sorununu ortadan kaldırmanın gayretinde olduklarını tabir fail Vali Demirtaş, “Kış şartlarına karşın yol imal çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hoppadak sefer değil içmece suyu konusunda bile yatırımlarımız bitmeme ediyor. Beyazsu alternatif akıtma hattında programımız planladığımız kabilinden sürerken Sultanköy ve Artuklu akıtma hattında üstelik çalışmalarımız suratle sürüyor. Gelişigüzel alanda çalışmalarımızı yaparken şehrimizin yeşil alanını yükseltmek amacıyla Budun Ormanı ve Millet Bahçeleri kabilinden muhtelif yatırımları hayata geçirerek vatandaşlarımızın antlaşma geçirebilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Elan yaşanılabilir tıpkı Mardin amacıyla çalışıyoruz” dedi. – MARDİN

Share: