Balıkesir’in Güvenlik ve Asayiş durumu değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Balıkesir’üstelik varlık ve atılganlık ortamının güçlendirilmesi amacıyla yapılan çalışmaların ele alındığı Düzenlilik Yorum Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Marmara’nın güneyinde geniş bire bir coğrafyada saha düz, tahaccüm ve gelişimiyle bölgede heybetli tıpkısı güzergahta mevcut Balıkesir’in hayat ve güvenliğini realizasyon amacıyla hesaplı çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda büro ve ilçe müdürleri eliyle yapılan sunumlarda sunulan bilgiler çerçevesinde İl güvenliğinin umumi değerlendirmesi yapıldı. Ilbay Şıldak, toplumun huzurunu bozan olayların türlerine göre analizlerinin bile ele alındığı toplantıda vatandaşın bütün tıpkı yaşayış ortamında olması için çalışmaların bitmeme ettiğini belirtti. Şıldak, metal ile mücadeleden kadına yönelik şiddete birçok konunun görüşüldüğü toplantıda, hayat ve güvenliğin sağlanması üzere beherglas konunun Balıkesir için önemine değindi.

Balıkesir’in hesaplı kararlı çalışmalar ve vaktiyle meri tedbirlerle her geçen zaman düzenlilik ve düzenlilik yerine daha gani tıpkı seviyeye ulaştığını tamlayan Şıldak, toplantıda bundan ahir dönemde üstünde daha çok odaklanılacak emek alanlarını de tespit ettiklerini anlatım etti. her bir itimat personelinin faik görev bilinci ve fedakarlık zarfında cereyan ettiğini söyleyen Ilbay Şıldak, Balıkesir’de vatandaşlarımızın her tuhaf cürüm ve cürüm unsurundan korunması, meydana gelen asayiş olaylarının en aza indirilmesi amacıyla bu yerleşme ve özverinin artarak bitmeme edeceğini vurguladı. Şıldak, arakçılık, halkın huzur ve sükununu bozan silahlı durumlar, mızrap ticareti başta almak üzere bilcümle olaylarla yeryüzü zihayat şekilde uğraş edileceğini, özellikle suç odağı haline gelme arzusunda olan tek oluşuma sahn hakkı tanınmayacağını sözlerine ekledi.

Polisevinde yapılan toplantıya Ilbay Hasan Şıldak’ın yanı sıra Altıeylül Kaymakamı Turgay Kağan Bilgin, Karesi Kaymakamı Kip Arslanbaş, İl Güvenlik Müdürü Hasan Onar, İl Itimat Başöğretmen Yardımcıları, Altıeylül ve Karesi İlçe Emniyet Müdürleri ile İl Emniyet Idarehane Müdürleri katıldı. – BALIKESİR

Share: