Stajyer avukatlar ruhsatnamelerini aldı

Erzincan Barosu’nda stajını başarıyla bitiren avukatlar ahit ederek ruhsatnamelerini aldı ve iz hayatına evvel adımlarını attılar.

Stajyer avukatlar Burak Serhat İşbar ile Hasan Hüseyin Acer ruhsatnamelerini Erzincan Baro Başkanı Avukat Ademiyet Aktürk’ten aldı.

Törende mütekellim Baro Başkanı Gaybubet Aktürk; “Stajlarını başarıyla bitiren meslektaşlarımızın avukatlık kasem törenlerini icra ederek kendilerine avukatlık ruhsatnamesini ikram ettik. Erzincan Barosu, zaman olduğu kabil aramıza katılan meslektaşlarımız ile henüz dahi büyüyor ve güçleniyor.

Avukatlık; demokrasinin ve hakların teminatıdır. Meslektaşlarımızı bugünlere getiren ailelerine, eğitim bilimi hayatlarında onlara bindi olan hocalarımıza, stajlarını başarıyla tamamlamalarına yardımcı olan meslektaşlarımıza ve kullanılmamış üyelerimize emeklerinden kontekst teşekkürname ediyorum. Mesleğin evvel adımı olan ant töreni için ayrımsız aradayız. Gailesiz meslektaşlarımızın mesleklerini türe ettiği noktaya yayımlamak amacıyla vereceği mücadeleye inancım tamdır. Kendilerine sağlık, mutluluk, sağlık, muvaffakiyet ve eli nimetli hesaplı benzeri sahn diliyoruz.” dedi. – ERZİNCAN

Share: