Lastikçilerde kış mesaisi

Lastikçilerde kış mesaisi

BAYBURT – Albeni sıcaklıklarının düştüğü ve soğukların iyiden iyiye hissedildiği Bayburt’ta, sürücüler kışlık korse taktırmak için oto lastikçilerin yolunu tuttu.

Kış mevsiminin bati geçtiği Bayburt’ta, vatandaşlar ercecik tedbir alarak, gürpedek yağacak olan kar karşısında kıygın olmamak amacıyla kışlık lastiklerini taktırmaya başladılar. Kar yağışı öncesi oto lastikçilerde yoğunluk yaşanırken esnaf ise vatandaşları kıygın etmemek için sakil say harcıyor.

Zorunlu şita lastiği uygulamasının arkası sıra vatandaşların dükkanda derya oluşturduğunu bildiren esnaf Mehmet Asan, “Havaların soğumasıyla birlikte korse değişimlerimiz başlamıştır, epey bahir oldu. Tığ da bu yoğunluğu hafifletmek üzere kıpırdak benzeri şekilde 7/24 çalışıyoruz, insanların kıygın olmamasını istiyoruz, mağduriyetlerini gidermeye hız ediyoruz. Bundan sonrasında da işlerimiz bitmeme edecek gibi” ifadelerini kullandı.

Lastik değişim fiyatları 130 liradan başlıyor 200 liraya büyüklüğünde çıkıyor

Lastik değiş fiyatlarının aracın ve jantın modeline bakarak değiş gösterdiğini belirten Asan, siktirici araçlarda fiyatların 130 ile 150 teklik arasında olduğunu, nazik araçlarda ise korse değişim fiyatının 150 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıktığını söyledi.

Sürücülerin kar yağdıktan sonraları kıygın olmaması için uyarıda mevcut Asan, “Şu an tehlikeli kendisine çalışıyoruz amma çabucak kar yağarsa işin rengi değişir. Araçlar yolda kalabilir evet de yoğunluğa göre derakap değiş yapamayız benzeri kaç devir sürücüler karda kışta bekleyebilir. O yüzden sürücüler kar yağmasını beklemesin, gelip kışlık lastiklerini taktırsınlar” şeklinde konuştu.

Share: