Bayburt’ta bağımlılıkla savaşım çalışmaları devam ediyor

Bayburt İl Itimat Müdürlüğü, Türkiye Maden ve Eroin Bağımlılığı İzleme Merkezi Fasıl Amirliği personelince il genelinde gerçekleştirilen bilgilendirme faaliyetleri bitmeme ediyor.

Narkotik Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü, özellik bağımlılığının sunma aza indirilmesi, bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirme ve farkındalık hazırlamak amacıyla 2022 yılı içerisinde Bayburt Üniversitesinde 855 öğrenciye müteveccih ‘Narkogençlik’ brifing faaliyeti, devlet genelinde bin 237 temel ve ana adayına ‘En İyi Uyuşturucu Polisi; Anne’ projesi çerçevesinde bilgilendirmeler, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kamu Kuruluşlarında yapılan eş çalışmalarda toplamda 3 bin 130 vatandaşa ‘Narkorehber’ brifing eğitimleri verildi.

Ayrıca Bayburt genelinde halkın ciddi kendisine bulunduğu alanlarda 3 bin 772 vatandaşa ‘Narkonokta’ faaliyetleri çerçevesinde ahali broşürleri dağıtılarak, birlik bu faaliyetlerde Eroin ile Mücadele Aplikasyonu “UYUMA” tanıtımı yapıldı. amma velakin Bayburt İl Güvenlik Müdürlüğünün yapmış olduğu kayıtlı açıklamada, “Uyuşturucu ve Metal Bağımlılığı ile Mücadelede brifing ve farkındalık oluşturma faaliyetlerimiz amme kurumları, sivil sosyete kuruluşları ve vatandaşlarımızın desteği ve iş birliği ile bitmeme edecektir” ifadeleri yer aldı. – BAYBURT

Share: