BALIKESİR – 6. İda Ultra Maratonu sona erdi

Çanakkale ve Balıkesir toprak sınırları içindeki Kazdağları’nda bu sene 6’ncısı düzenlenen “Kar Spor İda Ultra Maratonu” tamamlandı.

Edremit Belediyesi öncülüğünde 25 ülkeden 1700’e mümasil sporcunun katıldığı maraton, Kazdağları manzarası eşliğindeki 4 parkurda mücadelelere fon oldu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt köyü ile Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Kazdağları ortada 114 kilometrelik “İda Ultra”, 66 kilometrelik “Half Ultra”, 36 kilometrelik “Run Zeus” ve 15 kilometrelik “Karye Koşusu” kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyon, bazen parkur rekorlarıyla sona erdi.

Run Zeus GÜNEŞ 36K’dahi Moskof koşucu Navil Shaimukhametov 2 saat 53 dakika 34 saniye ile erkeklerde, Nuray Göktepe Bulut 3 saat 13 zaman 34 saniye ile kadınlarda, Karye Koşusu KOK 15K parkurunda Mehmet Aydınlık Gör 1 saat 8 zaman 22 saniye ile erkeklerde, Çiğdem Tütüncü birlikte 1 saat 28 dakika ile kadınlarda parkur rekoru kırarak bir numara oldu.

“İda Ultra” kategorisinde erkeklerde 13 saat 46 zaman 06 saniyeyle Eksiksizlik Kukul, kadınlarda ise Fatma Taş, 15 saat 39 saniyelik derece ile birinciliği elde etti.

“Half Ultra” kategorisinde erkeklerde Erkan Ayak 6 saat 54 an 1 saniye ile, kadınlarda ise Seda Kurtuldu, 9 saat 44 saniyelik rütbe ile önceki sırada saha aldı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Aktif ve Kar Spor Yönetim Kurulu Başkanı Selami Alaftargil vasıtasıyla verildi.

Törende mütekellim Ilçebay Odabaş, bu sene altıncısı planlı İda Ultra Maratonu’nun ayrımsız marka haline geldiğini, yarışanların birlikte bu maratona katılarak markanın birer unsuru haline geldiğini söyledi.

Ödül töreni sonrasında matbuat mensuplarına açıklama eden Tayfun Enerjik ise ati yıl Cumhuriyet’in 100. yılında bütün sporcuları organizasyona nida etti.

Cesaretsiz Mahallesi’ndeki ayrımsız termal tesiste gerçekleştirilen dürü töreninde Kar Spor İda Ultra Maratonu’nda dereceye giren sporculara madalyaları verilerek, zeytinyağı ödül edildi.

Share: