Acun Şampiyonu Senet Akbudak, Rektör Uzun’u mülakat etti

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli sporcu Belgit Akbudak, Rektör Prof. Dr. Orhan Detaylı’u müzakere etti.

Sırbistan’da düzenlenen Acun Güreş Şampiyonasında grekoromen üslup 82 kiloda birincilik kürsüne sâdır Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencisi, milli sportmen Hüccet Akbudak, Rektör Prof. Dr. Orhan Ince’u ziyaret etti. Ziyarette, BARÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Demirhan ile Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Alem Dinç ve Doç. Dr. Fatih Yaşartürk da kayran aldı. Önümüzdeki döneme dayalı çalışmalarına aleniyet vermeden devam ettiğini ifade eden Akbudak, “Antrenörlerimin ve altın hocalarımın destekleriyle bakir şampiyonalara yer gani şekilde hazırlanıyorum. Değme zaman henüz iyileşmek, üniversitemi ve ülkemi arz gür şekilde çıkarmak için gayret gösteriyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Orhan Detaylı: “Üniversitemiz, milli sporcularının erdemli gayretleri neticesinde madalya sayısını sürdürülebilir ayrımsız şekilde artırmaktadır”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Detaylı ise Bartın Üniversite’sinde okuyan sporcuların temas platformda ülkemizi ve üniversitelerini gururla külah ettiklerini anlatım etti. Rektör Uzun, “Milli sporcuların tercih ettiği bir yükseköğretim kurumu olan üniversitemiz, milli sporcularının yüksek gayretleri neticesinde madalya sayısını sürdürülebilir bire bir şekilde artırmaktadır. Bu sporcular ortada kayran kayran Burhan Akbudak birlikte madalyalarına temas geçen çağ bir yenisini ekliyor. Tüvana sporcumuz sonuç namına Sırbistan’dahi planlı Acun Güreş Şampiyonasında kızıl madalyaya uzanarak kendisini yine kanıtlamış oldu. Tıpkısı sefer henüz kutluyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Spor Bilimleri Fakültemiz çekim merkezi haline geldi”

Alınan madalyaların doğru olmadığını dahi kaydeden Rektör Ince, “Türk Sporuna değer katma amacında gösterdiğimiz gayretlerin sonucunda Spor Bilimleri Fakültemiz bir hava merkezi haline geldi. Tabii burada yemeden içmeden konu fiziki imkanlar değil. Bunun yanında herif kaynağı birlikte çok yüce. Mufassal yıllardır Spor Bilimleri Fakültemiz adından ve başarılarından küçümseme ettiriyorsa burada kızıl akademik ve yönetsel âdem kaynağımızın çok balaban emekleri var. Bu bando çalışmasını ortaya koyan, sporcularımızın ve öğrencimizin daima yanlarında olan başta Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan girmek amacıyla kamu bileşenlerimize teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu. – BARTIN

Share: