Reisicumhur Erdoğan: “Yıldırı örgütünün güdümündeki partiyi muhafız, masanın etrafındakilere gülümseme dağıtan ucube tıpkı teklif çıkarttılar”

Reisicumhur Erdoğan: “Terör örgütünün güdümündeki partiyi kollayan, masanın etrafındakilere gülümseme dağıtan ucube tıpkısı öneri çıkarttılar”

-“Halk İttifakı, ilkeleri ve tarafları gayet açık bire bir eş uğur birlikteliği namına milletimizin huzurundadır”

-“Kontrollerimizi elan dahi sıklaştıracağız, daha dahi farklı arkaç getireceğiz. Alelhusus dahi kıymet farklılıklarını gidermenin yollarını çapkın arayacağız”

-” Önümüzdeki yegâne somut gerçek bizim “Türkiye Yüzyılı” onların da “Çarkıt Türkiye” dediğidir. Bize sakıt karşımızdaki ittifakın “kavim” ifadesinin altına gizlemeye çalıştığı hakikat yüzünün ortaya çıkması amacıyla çalışmaktır”

-“Bunların güçlendirmiş parlamenter, demokrasi dizge palavralarına aldırmayın buradan tıpkı şey çıkmaz, buradan artağan bereketli masadan toplanıp gevşemek yarar”

-“Çok tartışmanın peşi sıra ortaya konan öneri metni CHP ve masa arkadaşlarının ülkenin ve milletin geleceğine dayalı hiçbir hayallerinin, vizyonlarını,, hazırlıklarının olmadığını doğrulama etmiştir”

ANKARA – Cumhur Reisi Erdoğan: ” Bunların güçlendirmiş saylav, demokratlık hep palavralarına aldırmayın buradan aynı öz çıkmaz, buradan eli nimetli bol masadan toplanıp parçalanmak çıkar. Çarkıt Türkiye ipiyle indikleri kuyudan çıkarta çıkarta yıldırı örgütünün güdümündeki partiyi kollayan, masanın etrafındakilere gülümseme dağıtan ucube bire bir öneri çıkarttılar” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Yapılacak istişarelerin kılıklı olmasını dileyen Erdoğan,” 20 yıldır yapageldiğimiz gibi milletimizin her beklentisini hayata geçirerek Türkiye’yi erinçli ve müreffeh benzeri geleceğe hazırlıyoruz. Milletimizin rastgele beklentisini hayata geçirerek Türkiye’yi rahat ve müreffeh bire bir geleceğe hazırlıyoruz. Ülkemize bu güne büyüklüğünde kazandırdığımız kalkınma atılımlarını kıvrak aynı şekilde sürdürerek milletimize sözümüz olan 2023 Türkiye’sine yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Evvel YİK toplantısında rapor ettiğim gibi akıbet 2 ayda açılışını yaptığımız projelerin rastgele biri bir tane başına anıt . Pendik, Sabiha Gökçen Havalimanı Yer Altı Treni hattı ile İstanbul trafiğine yeni tıpkısı soluk borusu açtık. Küçükkuyu Ayvacık yolu Asos ve Troya Tünelleri ile 1915 Çanakkale Köprüsü ile alay malay Marmara’dan Iye ve Akdeniz’e ulaşımı biraz daha kolaylaştırdık. Malatya Hekimhan yoluyla İç Rum ile Şarki Rum arasındaki erişim hatlarını güçlendirdik. Diyarbakır Güneybatı Mekân Yoluyla Şanlıurfa Mardin güzergahındaki trafiği rahatlattık. TOGG Fabrikasıyla ülkemizin önceki yerli ve milli aracının dizi film üretim heyecanını yaşadık. Gaziray ile Gaziantep’in kent içi muvasala sorununu çözdük. Batman Hasankeyf Tüneli ile Ilısu Barajı’ndan etkilenen bölgelerimizdeki yerleşimlerimizi birbirine bağladık. Ülkemizin bildirme balaban Dünyanın 5. Balaban barajı Artvin Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santralini yerleşimi ve yollarıyla hayata geçirdik. Konya üzerinden Akdeniz’e henüz çabuk ve güvenli erişilmesini realizasyon ettik. Aselsan Silah Sistemleri fabrikasıyla defans sanayimizi güçlendirdik. İlk evim, evvel işyerim projesi ile 50 bin basamak, 1 milyon altyapılı arsa 50 bin işyerini ülkemize kazandıracak adımı attık. Şehirlerimizdeki birleştirme sanayi bölgelerinde 50 fabrikayı, 100 fabrikayı hatıra anda hizmete açtık. Alevi Bektaşi kardeşlerimizin Cumhuriyet tarihi boyunca çözüme kavuşturulmamış taleplerini hayata geçirecek düzenlemeleri gerçekleştirdik. Türkiye Yüzyılı Programımızla milletimize Cumhuriyetimizin kullanılmamış asrına çokça daha büyük hayalat ve heyecanlarla gireceği bir düş ışığı yaktık. Uluslararası alandaki temaslarımızı, buradan ülkemiz namına elde ettiğimiz faydaları, şehirlerimize kazandırdığımız küçüklü büyüklü yatırımları saymıyorum dahi. Tutum, diplomasi, vesair tarafta terörle savaşım tıpkı gayrı tarafta mülteci sorunu konusu. Bu dört ana başlığı seçkin şeyden önceki tığ, başardık, başarıyoruz ve başaracağız ” açıklamasını yaptı.

Reisicumhur Erdoğan, güzeşte hafta 5. 9 şiddetinde depremle sarsılan Düzce’yi umumi hayata deli dolu deprem bölgesi car ettiklerini duyurdu.

Büyüme rakamlarıyla ilişkin veriler paylaşan Erdoğan, 2022 yılı, üçüncü çeyrek büyümesi, 3, 9 namına açıklanırken 2. Çeyrek büyümesi bile 7. 7 adına üst taraflı revize edildi. Toptan düzeyde dinginlik endişesinin her an arttığı aynı dönemde Türkiye’nin büyümesini sürdürmesi haddinden fazla kıymetlidir. İnşallah 2022 ‘yi dünyaya göre rekor bire bir düzeyle kapatarak 2023’e bol bir antre yapacağız. DÜRÜST Tümen iktidarları döneminde ülkemizin yaşadığı bildirme belirtik değişimlerden biri yatırım, yapıt, bakım algımızın çıtasının hayret yükselmiş olmasıdır. Bizim şişman açılışlarımız zarfında yegâne başlık kendisine güzeşte seçkin yatırımın da yanına yaklaşamayacak işleri anlata anlata bitiremeyenler haddizatında şüphesiz matrak benzeri duruma düştüklerini farkında değillerdir” diye konuştu.

2023 yılında dahi yatırımların, projelerin devam edeceğini ifade fail Erdoğan,”Mukaddema hemen bu iki maaş yapıt ve bakım bilançomuz hükümetleri, on yıllar süresince iktidarda tutmaya yetiyordu. Biz tekmil bunları iki ayak tabanı sığdırıyoruz. 2023’ün değme günün seçkin ayını birlikte hakeza dolu mahmul geçireceğiz. Türkiye’nin dününü olduğu gibi yarınını de tığ nesir edeceğiz. Bunun amacıyla küresel ve lehçe krizlerin posta açtığı sorunların bir tane çözüm adresi Halk İttifakıdır, YANLIŞSIZ Fırka’dir diyoruz. Bunun amacıyla derdimin dermanı çaresi muhtemelen, erte değil alelacele deminden, doğ ulan çağ, başlasın Türkiye Yüzyılı diyoruz” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara seslenen Erdoğan,” Sizlerden bugüne kadar ülkemize sağladığımız kazanımlar hem bugünkü sorunların yegane çözüm adresi olduğumuzu milletimize anlatmanızı istiyorum. Bununla kalmayıp aynı zamanda Cumhuriyetimizin bakir yüzyılına dayalı hayallerimiz i bıkmadan usanmadan insanımızla paylaşmanızı sizlerden hele bekliyorum. Yaptıklarımız ve yapacaklarımızla doğru şekilde bilgilendirmediğimiz beherglas kardeşimizin muhalefetin biber dolması ve iftiralarının hedefi haline geleceğini unutmayalım. Intihap yaklaşıyor, Erkek Kemal göreceksiniz tamamen benzeri süprüntüler dünyasıyla milletin karşısına çıkma. Bu yalanları gene duyacaksınız, göreceksiniz. Vizyonumuzla hayallerini zenginleştirmediğimiz beher insanımızın muhalefetin daima karamsarlık pompalayan hezeyanlarının girdabına katılacağını aklınızdan çıkarmayın. Her sabık çevrim daha kalan ayrımsız ezgi ile milletimizle aramızdaki dilek köprülerini takviye etmeliyiz, güçlendirmeliyiz, kapısına gittiğimiz, esenleme verdiğimiz elini tuttuğumuz insanlarda bize alın dargınlık varsa barıştırmalıyız. Kırgınlık varsa onarmalıyız. Usanç varsa imge vermeliyiz. Tırsmak varsa yiğitlik aşılamalıyız. Nefret varsa dostlukla, otama etmeliyiz. Sevgi varsa şükranla değiştirmeliyiz. Onu derin ağıl beyan etmek aradaki muhabbeti henüz dahi zenginleştirecektir. Kalın varsa gidermenin yollarını aramalıyız. Ne yapıp edip beher ferdi ile 85 milyonun tamamına ulaşmalı, kucaklaşmalı, desteğini ve gönlünü kazanmalıyız. Bunu kendimizden tezayüt evlatlarımızın geleceği üzere yapmalıyız. İl teşkilatlarımızın seçime kadarki birincil vazifesi sahayı arz oldukça tıpkısı boşluğa saha vermeden bu tarihi sorumluluğumuzu hakkıyla yerine vermek” açıklamasında bulundu.

“Hep palavralarına aldırmayın buradan aynı özdek çıkmaz”

6’lı masa marifetiyle hazırlanan güçlendirilmiş vekil tümce Esas Değişikliği önerisi ile ilişkin konuşan Erdoğan,” Bunların güçlendirmiş parlamenter, demokrasi sistem palavralarına aldırmayın buradan ayrımsız şey çıkmaz, buradan bol artağan masadan toplanıp çözülmek kazanç. İranlıların tıpkısı mesel var. Oturdular konuştular, dağıldılar. Bunların durumu bu. Türkiye bakir dümen sistemi ile gelişigüzel işin ruhuna uygun şekilde siyasette iki ittifaklı aynı zevahir kazanmıştır. Halk İttifakı, ilkeleri ve tarafları gayet net bire bir eş erek birlikteliği kendisine milletimizin huzurundadır. Buna eşit diğer antant ise 6’lı masa namına kamuoyuna çıkmakla birlikte henüz önünde arkasında kimlerin olduğu ne amaçlarla kurulduğu isimsiz biçimsiz ayrımsız yapıdır. Bu ittifaka genişlik başından beri kendileriyle yapıt ve hizmet siyasetinde vizyonda, programda, projede yarışmak istediğimizi söyledik ama bunlar karşımızda Tek vaatleri Türkiye’yi bozuk günlerine bırakmak olan omurgasız arkayık ayrımsız proje ile çıktılar” dedi.

Evvelden kurulan gelişmemiş devamlı hükümetlerin mevki için kayıplara kez açtığını rapor eden Cumhur Reisi Erdoğan, ” Biz, DÜRÜST Parti Kurulana büyüklüğünde Türkiye’da neler görmedik ki. 8 aylık hükümetler gördük. Tıpkısı almanak hükümetler gördük, bunlar bu büyüklüğünde gücük sürede kuruldular, dağıldılar. Benim milletim bunları biliyor. Bu koalisyonlardan bu ülkeye fayda gelmedi. Netice alamadık. Öyleyse unutmayın; inanlı tıpkı sokulduğu yerden bir henüz sokulmaz. Tığ benzeri elan sokulmak istemiyoruz. AK Fırka iktidarlarıyla 20 yıldır abra var, büzük var, cıvıl cıvıl celal var. Biz bunu sağladık. Özen ederseniz bugüne büyüklüğünde hangi CHP’den ne da şürekasından ülkenin her derdine ilaç, milletin her yarasına reçete olacak hiçbir söze, tek teklife, adıma rastlanmadı. Dünyanın sunu akıllıca, yer domuzuna, sunma komple işini bile yapsak bizi takdir etmeyeceklerini alenen parlamentoda söylediler mi söylediler.” değerlendirmesini yaptı.

6’lı masanın açıkladığı Anayasa metnini incelediğini ifade fail Erdoğan,” Bunlar bu kadar meraklı. Alenen bunları söyleyenler becerebildikleri bir tane hisse senedi var Anayasa değişikliği metni izhar etmek oldu. Çarkıt Türkiye ipiyle indikleri kuyudan çıkarta çıkarta terör örgütünün güdümündeki partiyi muhafız, masanın etrafındakilere tebessüm dağıtan ucube tıpkı öneri çıkarttılar.. Tığ gözden geçirdim. Masanın etrafındakiler, fazlalık masanın altındakiler. Bunlara ne verirsek bahtiyar olurlar, memnun olurlar buna çalışmışlar. Baştan aşağıya incelediğinizde bunu görürsünüz. Birisinin derdi kapanan belediyeleri Öbürünün derdi hazne yardımları azmış nedeniyle hazne yardımlarını arz birkaç 1′ e çekip hep buradan nasibini alacakmış. Bunu ayırmak suretiyle oy toplayacaklarını zannediyorlar. Benim milletim bunu yutmaz. Benim milletim bu ülkeye, bu millete ve bu devlete hangi gelecek buna bakar” dedi.

Türkiye ekonomisinin güçlendiğini anlatım eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,” Ekonomide Türkiye bir kalkınmanın içindeyse üçüncü çeyrekte üstelik 3. 9’u yakalayarak G-20 ülkeleri arasında önce beşin ortamında düzlük alıyorsa bu ayrımsız şeyi gösteriyor. Türkiye güçleniyor. Türkiye’nin yürüyüşünü kaplamak tür değil. Bununla kalmıyoruz. Biz vatandaşımıza, halkımıza özellikle kıygın olmayacak şekilde kazançlı desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Fakat, burada bağımlı, okkalı ayrımsız sevgili yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fiyat İstikrar Komitesi kurularak yaşanan değer farklılıklarının önüne geçileceğini ve eli sıkı aynı izlem yapılacağını tabir fail Erdoğan,”Hele iletişim araçları yatıyorlar kalkıyorlar, bazı isimleri ekrana derk etmek kanalıyla oradan markette market yaptıkları gelişim bu. Bu marketlerle ilgilendiren ister zincir marketlerde, lüzum değişik marketlerle ait işte fiyatlar birisinde şöyle, birisinde hakeza. Söyledikleri bu. Bu hafta yaptığımız bakanlar kurulu toplantısında arkadaşlarımıza söyledim. Ilkin Ticaret Bakanlığımız girmek amacıyla Kontrollerimizi daha bile sıklaştıracağız, daha birlikte farklı ağıl getireceğiz. Alelhusus üstelik eşit farklılıklarını gidermenin yollarını acul arayacağız.Fiyat abra Komitesi’nin kurarak karşılık balans komitesiyle bunların takibini yapacağız. Muhalefetin açıkladıkları fark teklifleri insanların gerçek sorunlarına hal değirmek yerine 6’lı masanın taraflarının politik çıkarlarını siper ve halka tepeden bakan seçkinci zihniyeti yansıtan ayrımsız içeriğe sahiptir. Orada deminden sıfır virgüllü olanlar var. Ayrımsız olanlar var. Onlara birlikte diyorlar senin akim. Şu büyüklüğünde amma yapacağımız bu değişiklikle sana bile aynı kıyağımız olacak. Nedeniyle burada halk ele verip yola bitmeme edeceğiz Yaptıkları hareket bu. Topluluk İtifakı’nın hakeza tıpkısı sorunu bulunmayan. Topluluk İttifakı millete hizmet yolunda daha neler yapabiliriz bunun gayreti içinde” şeklinde konuştu.

” Tığ ülkemizi çarpış kanunuesasi ayıbından kurtararak özgürlükçü sivil benzeri anayasaya sarmak için epeydir uğraşıyoruz” diyen Erdoğan şunları kaydetti;

” Yaptığımız tekliflerin önü evet sedir safhasında çıkmaza sokularak evet bile görmezden gelinerek kapatıldı. Bunların gittikleri kayran gelişigüzel ant Esas MahkemesiYeni düzenlemede Cumhur Reisi herhangi bir iadeli ve benzerleri yapamayacak. Cumhurbaşkanı ne var. Bunların hazırladıkları tezgah böyle. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde böyle aynı idrak var mı? yok . Çok partili demokraside biz bunları yaşadık. Aynı molekül elan gerekiyor. Birilerine başvekillik vermeleri geçişsiz. Başvekâlet verme noktasında reislik sisteminde bu bulunmayan. Birileri üstelik başvekâlet bekliyor. Öyleyse çok partili mebus sistemde başbakan tıpkı yere koyabiliriz. Izan bu. Kandırıcı olsun. Bizim böyle aynı derdimiz bulunmayan. Çok tartışmanın arkası sıra ortaya konan öneri metni CHP ve masa arkadaşlarının ülkenin ve milletin geleceğine dayalı tek hayallerinin, vizyonlarını, hazırlıklarının olmadığını konfirmasyon etmiştir.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla ilişik değerlendirmede kâin Erdoğan,” Ayın 3’ünc izah yapacakmış .Bay Kemal, biz de Şanlıurfa’dayız. Tığ da oradan açıklamamızı yapacağız. Sen açıklamanı yaparken punt bulursan bizi birlikte takip deri. Bak bakalım Şanlıurfa’dan patırtılı zahir geliyor. Sendeki sese benziyor mu benzemiyor mu? Öz içinde sayısız çelişki barındıran tek aynı önsezi ışıltısı bile taşımayan bu metni tartışmak abesle iştigaldir. Anlayış Şanlıurfa’dahi. Biz Kılıçdaroğlu’nun iddialı sözlerine bakarak binnetice vizyonlarımızı Konya’bile Gaziantep’te Artvin’dahi gösterdik. TOGG’birlikte gösterdik. T’a gelmek istediğini söylemiş umumi heyet başkanına Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanımı dahi yanına alacaksın. Netice itibari : Önümüzdeki biricik konkre temel bizim “Türkiye Yüzyılı” onların de “Eski Türkiye” dediğidir. Ortadaki biricik esas bizim ülkemizi bölgesel ve küresel liderliğe taşımayı onların ise yönetilemeyen benzeri Türkiye’yi üstenme ettiğidir. Milletinde yer inikat ortaklarının ihtiyaçları üzere temel hazırlayan aynı kafanın yönetime gelirse ülkeyi bittabi tıpkı felakete sürükleyeceğini kabul etmek birlikte istemiyoruz. Aslına bakılırsa bunların derdi ülkeyi vermek değil devletin imkanlarını özlük aralarında paylaştıracak paravana ayrımsız şeriklik kurmaktır, düşündükleri bu. Size biz paravan şirket kurdurmayız” dedi.

Erdoğan SELIM Tümen Teşkilatına sahada etkili bir şekilde çalışmaları talimatını birlikte verdi. Erdoğan,”İlkeler hesabına çıkarların buluştuğu böylesine arzı tıpkısı bina ile Türkiye Cenup sınırlarını taciz fail terör örgütleriyle şüphesiz uğraş verebilir. Akdeniz’deki diplomatik ve iktisadi menfaatlerini elbette koruyabilir. Rusya Ukrayna Savaşı’ndaki engeli rolünü elbet yürütebilir. Avrupa ve ÇAKER ile ile ilişkilerini elbette denk düzeyde sürdürebilir. Bunların kafasıyla diplomasi peki mu? Olmaz. Veli’deki bahir ve çekicilik sahalarıyla ilgili haklarını elbette savunabilir. Buyuru haklarına müteveccih saldırılarla şüphesiz başa çıkabilir. Iktisadi tetikçilerin tuzaklarını elbet bozabilir. Geleceğine ilişik umutlarını bunlar elbette hayata geçirebilir. Özetle bu yetersiz muhterislerle devlet elbet yönetebilir. Milletimiz elbette bu tabloyu görüyor, değerlendiriyor. Bize sakıt karşımızdaki ittifakın “millet” ifadesinin altına gizlemeye çalıştığı gerçeklik yüzünün ortaya çıkması üzere çalışmaktır.Açın bakın anayasa tekliflerine bunlarla ait sunma bayağı bir husus var mı? Hakeza ayrımsız dertleri, niyetleri, gayretleri de namevcut. Milletimiz bu ülkeyi Halk İttifakı seçimlerde akim olsun, DÜRÜST Fırka iktidardan gitsin Erdoğan kaybetsin üstelik sonraları hangi olursa olsun diyen bir zihniyete katiyen teslime etmez. Kendisinin ve evlatlarının geleceğini düşünen hiçbir vatandaşımız bunlara onur etmez, çabucak gülüp bedii. Aslına göre hemen iktidarın hayalini kurarak kıyısından köşesinden yakaladıkları yetkileri, kaba kullanarak sergiledikleri kibir, nobranlık, küstahlık da CHP ve şürekasının maskesini düşürmeye yeterlidir. Seçim gününe kadar göstereceğimiz gayretle bu maskeyi tamamen indirmiş, kirli hırsları, riyakarlıkları, sinsi hesapları hep beraber ortaya dökmüş olacağız. YANLIŞSIZ Parti milletin kurduğu, milletimizin iktidara getirdiği, verdiği her mücadelede yanında vadi aldığı bir partidir. Bizler milletimizin asaletli sahibi olduğu bu partinin yalnız emanetçileriz. Sandıklara, iyi sahip çıkacağız. Bu işin bugüne büyüklüğünde bildirme başaralı partisi DOĞRU Öğür’dir daha çok de bu başarıyı bitmeme ettirmeliyiz. Milletten umudunu kesenlerin kasa üzerinden oynamaya kalkacakları oyunlara alın dikkatli olacağız. Sandık müesses üyelerimizle mahalle temsilcilerimizle tekerlek tekerlek tıpkısı araya gelerek yer sıradan eksikliğe, aksaklığa vadi vermeyeceğiz. Türkiye2nin ve milletimizin düşmanları üstelik yersiz durmuyor, onlar de zat mecralarında 2023’e hazırlanıyor. Akıbet dönemde partimize müteveccih kumpasların ülkemize müteveccih saldırıların, sınırlarımıza müteveccih tacizlerin artmasının arkasındakilerden biri 2023 ‘ü biçimlendirme planlarıdır. Biz, Evvel Rabbimizin yardımına güveniyoruz. Tığ milletimizin desteğine, mazlumların duasına güveniyoruz ” açıklamasını yaptı.

Share: