AK Öğür Balıkesir Mebus Dr. Mustafa Canbey, Körfez’e 100 milyonu aşan yatırım müjdesi verdi

Güzeşte hafta Havran Ovası sulama projesi için Cumhurbaşkanlığından 60 milyon ivaz çıkartan Canbey, demincek birlikte Edremit’e 50 milyon teklik spor yatırımı ile 5 nüsha halı vadi projesini onaylattı.

SELIM Tümen Balıkesir Mebus Dr. Mustafa Canbey, Edremit İlçesi’ne yapılacak yatırımlarla ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ile Ankara’bile tıpkısı dizi temaslarda kâin Saylav Canbey, Edremit Sahasına konuk tribünü, yüzme havuzu ve ayrıksı spor yatırımları üzere yapılan yaklaşık 50 milyon teklik yatırımın yanı sıra 5 mahalleye halı yer yapılacağının müjdesini verdi. Ziyaretinde Milletvekili Canbey’e Uray Divan Üyeleri Maksat Tuna ve Melih Tüzün haremlik etti.

Havran Barajı Sulama Projesi ikinci etabı için mümasil zamanda 60 milyon teklik yanıt sağlandığını belirten Canbey; “Havran Ovası Sulama Projesi için müstelzim 60 milyon teklik ödeneği, yaptığımız görüşmeler neticesinde sağlamıştık. Icraat anında sürüyor. Bu sulama projesi tamamlandığında Havran Ovası suya kavuşacak. Çabucak Havran da değil, Edremit Bostancı Ovası, Çıkrıkçı Ovası ve Burhaniye Çoruk Ovası gibi havzadaki ayrıksı ovalar bile suyla buluşacak. Balıkesir’imiz bol topraklarını suyun bereketiyle buluşturmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Edremit’e akıbet kademe çağcıl bire bir kitabevi yaptırdıklarını tamlayan Canbey, “İnşaatına başlanan Edremit Hükümet Binası bitmek üzere. KYK yurdunun ihalesine gücük ahit sonradan çıkılacak. Edremitimize yaptıracağımız, proje ihalesi yapılan ve şu anda projesi çizilen Toprak Hastanesi statüsünde sonuç aşama modern tıpkısı Izzet hastanemiz yapılacak. Edremit bu yatırımları adalet ediyor. İnşallah çalışmalarımız artarak bitmeme edecek” dedi.

Balıkesir’e yapılan yatırımlar için Reisicumhur Erdoğan’a teşekkür fail Canbey; ” Türkiye’yi doyuran site Balıkesir’in zirai üretimi artırmak atına müstelzim yatırımları yapıyor, çiftimizi destekliyoruz. Üretimden hasada, işletmeden satışa herhangi bir aşamada sağladığımız desteklerle üreticimizin yanındayız. Basılmış, yem ve süt desteklemeleriyle maliyetleri düşürürken, sertifikalı sulp ve ağaç kullanımını ve üretimini üstelik destekliyoruz. Zinde çiftçilere armağan desteği sağlıyor, kırsal kalkınma destekleri ile zirai istihsal tesislerinin kurulmasına yardım veriyoruz. Zirai kredilerde faizleri düşürerek, tarımın bir nice alanında üreticilerimize akim faizli emniyet sağlıyoruz. Verdiğimiz destekler ve yürüttüğümüz projeler ile hem nebati üretimi hem üstelik hayvancılığı geliştiriyoruz, düzenlenen ve kendimize ehliyetli üretimi hedefliyoruz. Arazi toplulaştırma, inanılır azık, işletme bazlı danışmanlık sistemi, yetişek-yayım, zirai sigorta ve elan bir nice alanda ürettiğimiz yenilikçi çözümlerle daha artağan bire bir tarımsal hayat inşa ettik, etmeye üstelik bitmeme ediyoruz. Cümle bu çalışmaların mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Balıkesirli hemşehrilerim yerine teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Türkiye Yüzyılı ayrımsız zamanda Balıkesir’in da yüzyılı olacaktır. Bu vizyonla YANLIŞSIZ kadrolar olarak çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı. – BALIKESİR

Share: