Kılıçdaroğlu’na ilgili dosyanın üstelik aralarında olduğu 69 hülasa Meclis’e ulaştı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ile DBP Umumi Başkanı Salihe Aydeniz’e ait dosyaların bile aralarında olduğu 69 özet TBMM’ye ulaştı.

Meclis’e mevrut 69 ayrıcalık dosyası, Anayasa ve Adalet Katışık Komisyonu’na havale edildi. Gönderilen fezlekeler arasında CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten benzeri dosyası bulunuyor. CHP’den antrparantez, Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Kalaba Saylav Seyit Torun, Mersin Mebus Mürtefi Kankızıl Başarır, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’a ilgili birer dosya bulunuyor.

Fezlekeler arasında, HDP’nin Adam Umumi Başkanları Mithat Sancar ile Ülker Buldan’a ilgilendiren 2’şer, HDP Van Milletvekilleri Sezai Hepten ile Eren Orhan Işık karşı 4’er, HDP Van Milletvekili Tayip Esas ile HDP Batman Mebus Ayşe Acara Başaran üzerine 3’er, HDP’den İstanbul Mebus Zeynel Ilgi, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Balkı Mebus Dilan Taşdemir, Muş Mebus Şevin Coşkun, Van Mebus Erek Sarısaç, Batman Saylav Feleknas Uca ve Balkı Saylav Habip Kem karşı de 2’şer dosya bulunuyor.Yine HDP’den İstanbul Mebus Çalap Kayaç, Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Diyarbakır Mebus Dersim Şiddetli, Muş Saylav Gülüstan Tığ Koçyiğit, İstanbul Saylav Musa Piroğlu, Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Van Mebus Abdulahat Arvas, Diyarbakır Saylav Remziye Boğa, İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Mardin Saylav Ebrü Günay, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, İzmir Saylav Serpil Kemalbay Pekgözegü, Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Çoban, Şırnak Mebus Nuran İmir, Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Adana Mebus Eksiksizlik Peköz, Antalya Saylav Kemal Bülbül, Veca Saylav Abdullah Antrenör, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul ve İzmir Mebus Tasavvur Çepni için 1’er dosya düz aldı.DBP Âdem Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz’in ise 4 fezlekesi düzlük alıyor.Bağımsız Muş Saylav Nesir Işık ve TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Tetik üzerine birlikte birer dosya bulunuyor.

Antrparantez Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ ile Demokrat Fırka Kargaşa Mebus Cemal Enginyurt hakkında hazırlanan aynı fezleke dahi gönderilen dosyalar arasında saha alıyor. Enginyurt hakkındaki hülasa, bire bir TV programındaki ‘kasten yaralama’, ‘alenen hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlamalarını kapsıyor.

Share: