Mardin Eğitim ve Araştırı Hastanesinde tuluk mide ameliyatı yapıldı

Mardin Eğitim ve Araştırı Hastanesinde ekstrem kiloları nedeniyle afiyet sorunları dinç 4 yavru annesine, tuluk işkembe ameliyatı yapıldı.

Hastane Sertabip Yardımcısı Dr. Görüntülük Aktarmak, AA muhabirine, tüp işkembe ameliyatı üzere operasyonların cerrahların makul gördüğü durumlarda daha çok hastanelerinde yapılabildiğini söyledi.

Sanmak, “Bu cins hastalarımızın çıktı iklim dışına gitmelerine gerek bulunmayan. Hastanemizde eksper hekimlerimizle bu operasyon yapılabilmekte.” dedi.

Opr. Dr. Hüseyin Bayhan dahi hastanın kilo verememe şikayeti üstüne hastaneye başvurduğunu aktararak, hastaya tüp mide ameliyatı uyguladıklarını belirtti.

Bayhan, şöyle konuştu:

“Cerrahi Müdahale gayet başarılı geçti. Hastanemizin beceri imkanları bu konuda yeterliydi. Bu ameliyatı muvaffakiyetli tıpkı şekilde ilk defa gerçekleştirdik. Hastamızı da taburcu ediyoruz. Hastamız gayet bol, hiçbir sıkıntısı namevcut. bundan sonra egzersizlerine bitmeme edecek. Ağızdan nakit ile beslenecek elan sonradan acımasız beslenmeye geçecek.”

Obezitenin adeta benzeri topluluk sağlığı sorunu haline geldiğine özen çeken Bayhan, doğru tagaddi ve egzersizin önemine değindi.

Tüp mide ameliyatı olan 4 bala annesi 35 yaşındaki Dilber Eliçek ise, kiloları yüzünden çok teessürat çektiğini dile getirdi.

Bu nedenle hastaneye başvurduğunu ve burada cerrahi müdahale olabileceğini öğrenince çokça bahtiyar olduğunu anlatan Eliçek, “Haddinden Fazla şükür iyiyim. 60 kiloya inmeyi hedefliyorum. 17 senedir evliyim. Eşimin desteği çokça oldu. Bana moral verdi. Kilogram yüzünden esenlik sorunları yaşıyordum, yürümekte, konuşmakta, debi etmekte zorlanıyordum. İnşallah bunu atlatacağız. Bilcümle esenlik çalışanlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: