Malatya’da 3 kişinin öldüğü kafedeki silahlı kavgayla ilgilendiren iddianame hazırlandı

Malatya’da 3 kişinin öldüğü kafedeki silahlı kavgayla ilişik 17 maznun üzerine hazırlanan iddianame kabul edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca, Battalgazi ilçesine merbut Bakir Hamam Mahallesi’nde 18 Haziran’da ayrımsız kafede çıkan kavgada Remzi Erşahin, Halil Ulutaş ve İsmail Artuç’un silahla öldürülmesi, 6 kişinin birlikte yaralandığı olayla ilgili soruşturma tamamlandı.

Soruşturma kapsamında 13’ü tutuklu, 3’ü tutuksuz, 1’i birlikte aranan 17 sanık hakkında hazırlanan iddianame, Malatya 2. Okkalı Ukubet Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, sanıklar üzerine “Düşünülerek katil”, “Düşünülerek öldürmeye adım”, “Birdenbire aşkın hayat ile alay malay silahla plaçka”, “Isteyerek öldürmeye ve şakkadak aşkın birey ile birlikte silahla yağmaya azmettirme”, “Cürüm delillerini namevcut ika, kamuflaj yahut tahrif” suçlarından müebbet ve türlü oranlarda kodes cezaları talep edildi.

Silahlı kavganın kafede yazıhane olarak mergup boşluk ile gelişim yerinin aş damı kısmında gerçekleştiği tamlanan iddianamede, olay durumunda 46 çekirdek ve abes kovan tayin edildiği aktarıldı.

İddianamede antrparantez iş namına ilişik kameranın görüngü sırasında kayıtta olmadığı, görüngü gerçekleşmeden evvel mahsus söküldüğü kaydedildi.

Sanıkların yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Battalgazi ilçesine vabeste Yıpranmamış Isıdam Mahallesi’nde 18 Haziran’da bir kafede iki ekip arasında çıkan silahlı kavgada 3 emanet hayatını kaybetmiş, 6 birey üstelik yaralanmıştı.

Share: