Ilbay Demirtaş’tan karı kooperatiflerine ziyaret

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinde canlılık gösteren kadın kooperatiflerini ülfet etti.

Ilbay Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Amaç Süzen ile Kızıltepe ve Artuklu ilçelerindeki kadın kooperatiflerini müzakere ederek, ev bütçelerine katkıda kâin müteşebbis kadınlarla benzeri araya geldi.

Üreten Kadınlar Tarımsal Kooperatifinin yürüttüğü işler için bilgi kayran Demirtaş, doğurucu kadınların halk emekleriyle ürettikleri ürünleri yakından inceleyerek verdikleri emeklerinden âlem kadınları kutlama etti.

Demirtaş, Topraktan Tabağa Zirai, İpekyolu Kadın Kasaba Firez ve İşletme, GAP Içtimai Kalkınma ve İşletme, Leap Karı Girişimi Üretim ve İşletme, Mardin Karı Emeği ile Örgensel Mahsulat Pazarı Zirai, Karı Tesanüt ve İstihdam Merkezi Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine da ziyarette bulundu.

Kooperatiflerde yetkililerden çalışmaları ve faaliyetleri hakkında vukuf kayran Demirtaş, Mardin kültürünü yansıtan kadınların ahali emeği, ayn nuru ürünlerini çokça beğendiğini belirtti.

Ziyaret ettiği kooperatiflerde kadınlarla benzeri müddet kardeşçe fail Demirtaş, karı bütçelerine katkıda bulunmak isteyen kadınların dört elle bu işe sarıldıklarını görmelerini kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Share: