Eroğlu’ndan Dünya Kayısı Tecim Merkezine övme

Ayrımsız seri ziyaretlerde mevcut olmak amacıyla Malatya’ya gelen Orman ve Akarsu işleri bozuk Bakanı DÜRÜST Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla projelendirilen ve yapımı bitmeme eden Acun Sarıerik Tecim Merkezini gezdi. Nazır Eroğlu’nun Dünya Kayısı Ticaret Merkezindeki tetkik Gezisine Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Cemal Noğay, kat başkanları, ait bölüm müdürleri ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Eroğlu, Dünya Sarıerik Ticaret Merkezi ile ilgili adına yaptığı açıklamada, “Elbette kim Türkiye için beniz yılın projeleri var ya ticaret merkezi birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın Türkiye yüz yılı projelerinden biridir. Acun Kayısı Tecim Merkezinin kurulduğu düzlük henüz geçmiş hafriyat alanı kendisine kullanılıyormuş. Neticede merkezin kurulduğu alana Malatya üzere bayağı yapılması gereken yüce aynı sarıerik tecim merkezi kuruluyor. Büyükşehir Belediyesi bunu dirimsel ortaklığıyla birlikte paylaşımlı ayrımsız şekilde yapıyor. Kısa zamanda yüzde 90’ı münteha aynı yapı ve filhakika gurur duydum. Bu fikri düşünen ilkin Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Selahattin Gürkan’a, Genel Sekreter Cemal Noğay’a, ekiplerine ve müteahhit firmaya samimi teşekkür ediyorum” dedi.

“Hasis Malatya için mehabetli bir proje”

Acun Sarıerik Ticaret Merkezi’nde yapılan çalışmaları oylumlu bulduğunu anlatım eden Eroğlu, “Malatya’yı acun pazarına anahtar olan takatli ayrımsız projedir. Daha geçmiş yurttaş nerede ürününü saklayacak, bittabi yapacak bilmiyordu, ama yapılan merkezde seçme özdek var. Ayrıca dolgunca mutasavver aynı şekilde resmi prosedürlerin da yapılacağı tesiste akredite edilecek ve neticede kayısı dünyaya ticaret merkezinden pazarlanacak. Yoz Malatya üzere yetişkin bir proje. Nasıl kim Türkiye için yüz yılın projeleri var ya ticaret merkezi bile Malatya Büyükşehir Şehremaneti Başkanımızın Türkiye yüz yılı projeleri kabilinden. Bu projeyi duyunca hava duydum. Zemindeki hafriyatın kaldırılması, zeminin düzelti edilmesi, sıkıştırılması karışma atılmak üzere %90’ının çok gelişmemiş zamanda bitmesi banal çekicilik donör benzeri husustur. Malatya’mıza projenin görklü olmasını ilgiyle rica ediyorum. Çıktı hep kayısı ticaretiyle uğraşanlarımız alana yerleşecek. Biricik husus ve biricik muamele yapılacak. Acun kayısı ticaret merkezini dünyaya tanıtalım. Dünyaya, Malatya’ya bu yerinde. Özellikle Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Selahattin Gürkan’ı ve ekibini içten tebrik kartı ediyorum. 2023 Mayıs ayında, kayısının yeni sezonunda aldığım bilgiyle merkezde faaliyete eski olacak. Kayısımızda mübarek olsun inşallah. Rabbim verimli, fazlalaşan ve Malatya’mıza doğru kazançlar talih etsin” şeklinde konuştu.

Beydağı gusto parkı görüşme edildi

Acun Sarıerik Ticaret Merkezi ziyareti sonrasında Beydağı Tabiat Parkında da incelemelerde kâin Eroğlu, “Bu düz amiyane yaşanabilir bire bir yer olmuş. Bu yer cesim ayrımsız saha. Gençlerin ve insanların aileleriyle birlikte gelip güzelce kânunuevvel geçirebileceği muhteşem tıpkısı düz. Malatya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kâin alanın işletmesi Büyükşehir Belediyesi yoluyla yapılmakta, bu anlamda Büyükşehir Uray Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya’daki hizmet ve yatırımları gezdiklerini tamlayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, “Bu meydan 760 dekar bire bir alandı. Başkanımızın girişimleri sonrasında şu anda 3 milyon metrekarelik bire bir alanda park yeri gidiş alanları çalışmaları yapılmakta. Toyluk ve Spor Bakanlığımız ile alay malay burada 250 kişinin konaklayabileceği bire bir konaklama merkezi yapılmakta ve bu merkeze Türkiye’nin gelişigüzel yerinden çoluk çocuk ati. Bu bölgede takkadak Turgut Özal Gusto Parkı vardı bu düzlük ikinci bire bir kan alma yeri oldu. Tezyifkâr bu noktada Orman ve Akarsu İşleri Bakanlığımıza çokça teşekkür ediyoruz. Başkanımızın başkanlığında ve sizlerin destekleriyle şu anda bura pir tıpkı düz haline geldi” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: