Kale’de dallar üzere sevinç düzenlendi

Malatya’nın Kale ilçesinde gerçekleştirilen şenlikte torunlar eğlenceli aralık geçirdi.

Kale Kaymakamlığı koordinesinde, Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Celal Hastanesi Başhekimliği, İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü, Kale Belediyesi ve Hanımın Çiftliği Deneyimsizlik Merkezi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tutkun Sargı Ortaokulu bahçesinde ayrıntılar amacıyla aktiflik gerçekleştirildi.

Hanımın Çiftliği Deneyimsizlik Merkezi fahri üyeleri yoluyla palyaço gösterisi, yüz pentür, geleneksel okçuluk, dart, sopa, badminton, bowling, bellek zeka oyunları, çuval yarışı üzere mütenevvi oyunlarla çocuklar eğlenirken, etibba vasıtasıyla birlikte çocukların diş sağlığı, kabile, kilogram, rüyet ve sema taramaları yapıldı.

Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Büyüklük Genç, manalı tıpkı etkinlikte öğrencilerle ayrımsız araya geldiklerini belirterek, “Zinde bire bir yaşamın temelinin atıldığı bu yaşlarda öğrencilerimize bu ebat tınlamalı benzeri şekilde anlatılarak onların zihinlerinde yer ettiği inancındayım. Etkinliğin yapılmasında emeği güzeşte tekmil kurumlarımıza ve emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Kale Izzet Hastanesi Başhekimi Safa Burak Kıyat ise çocuklara elan dosdoğru bire bir gelecek zemini istihzar gayesiyle yapılan etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Programa Kale İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Recep Endişe, Hanımın Çiftliği Cahillik Merkezi Müdürü Emrullah Okutan, hava personelleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şenlikte çocuklara değişik hediyeler dahi verildi.

Share: