Bulaşan otobüsü şarampole devrildi: 39 gaileli

Arızi otobüsü şarampole devrildi: 39 gaileli

BARTIN – Bartın’da şehirler arası bulaşıcı otobüsü uçarak şarampole devrildi. Kazada 36’sı geçici 3’ü personel oluşmak amacıyla 39 sevimli yaralandı.

Edinilen bilgiye bakarak ilçe sabahleyin saat 08.00 sıralarında Bartın’ın Akçamescit köyünde yaşandı. M.E. idaresindeki 22 FM 053 plakalı Kamil Belletici firmasına ait geçici otobüsü Rize’den Zonguldak’a gitmek amacıyla yola çıktı. Otobüs Bartın’ın Akçamescit köyüne geldiğinde kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Devrilen otobüste kâin 36 bulaşan ile 3 vasıta personeli yaralandı.

İhbar üstüne fenomen adına çok sayıda cankurtaran gönderme edildi. Ilçe durumunda evvel müdahaleleri yapılan yaralılar ambulanslarla Bartın Mehabet Hastanesine kaldırıldı. Cingöz ve polis güçleri ekipleri olay durumunda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kazadan belli belirsiz gaileli kurtulan Ferit Boray Akbulut gazetecilere yaptığı açıklamada, “Vasıta Rize’den kalkmıştı. Ego Ordu’dan binmiştim. Kazanın lacerem olduğunu anlayamadım. Ben o ilk kânun uyuyordum. Anlayamadım. bir anda kendimizi burada bulduk” diye niteleyerek yaşadıklarını anlattı.

Ambulansta ilk müdahaleleri yapılan bazı yaralılar olayın şokunu yaşadı. Olay namına itfaiye aracı ve AFAD ekipleri de gönderme edildi. Kazayla ilişkin başlatılan sormaca sürüyor.

Share: