Alemdar nahiye toplantısı Adıyaman’da yapıldı

Avangart İmam Hatipler Derneği (Alemdar) Bölge toplantısı Adıyaman’da gerçekleştirildi.

Adıyaman İmam Dil Cambazı Mezunları ve Mensupları Derneği (Adimder) familya sahipliğinde gerçekleşen bölge toplantısı TOBB Kız İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Mardin ve Elazığ diyar ve kaymakamlık temsilcileri, umumi heyet üyeleri ile genel merkezinden yöneticiler katıldı.

Toplantının açım konuşmasını yapan Adimder Adıyaman İl Başkanı Ebubekir Turmaz, “Oylumlu bir hayır yarışında saha alan bu ayrıcalı misafirleri ilimizde ağırlamanın düz gururunu yaşıyoruz. Hele pandemi döneminde eğitimin zıt etkilerinin azaltılması namına Alemdar’imizin katkıları ile ilimizdeki bütün İmam Dil Cambazı Okulu öğrencilerine asıl mektup desteği ile imkanlar dahilinde bazı okullara kitabevi kurulumunda destekleri amacıyla umumi merkezimize teşekkürname ederiz” dedi.

Toplantıya Öncü İmam Hatipler Derneği umumi başbuğ yardımcısı Muhammed Taha Tavman reislik etti. Tavman, İmam Dil Cambazı Okullarının sayıları, başarıları üzerine bilgelik vererek yükselen muvaffakiyet grafiğinin gururunu duyduklarını söyledi.

Toplantının ikinci aşamasında devlet temsilcilerinin faaliyetleri, sorunlara alın ürettikleri çözümler, çözümleme ve değerlendirmeler çalıştay birlikte dile getirildi. – ADIYAMAN

Share: