YANLIŞSIZ Parti’li Canbey’den, CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması”na tenkit Açıklaması

DÜRÜST Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Anlayış diye ecnebi insanları milletin önüne arz etmek, siyaseten tükenmişliğin, CHP’deki acziyetin ve kadrosuzluğun fotoğrafı.” dedi.

Canbey, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması”nı eleştirdi.

CHP’nin, milletin değerlerinden uzak olduğunu bir misil daha gösterdiğini savunan Canbey, “CHP’nin, çareyi yurt dışında aradığını dahi görmüş olduk. Eş CHP’dahi herif mı kalmadı bile ithal danışman bulma ihtiyacı duydular?” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin eş senaryoları daha önce dahi gördüğünü hatırlatan Canbey, bu konuda kötü bedeller dahi ödendiğini, fakat CHP’nin bu durumdan ibret almadığını öne sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in, yerel ve milli olduğu yönündeki açıklamasını anımsatan Canbey, şunları kaydetti:

“Ülkeyi sanki kurtaracak olan müşavir kalkıp toplantıya hulul tenezzülünde birlikte bulunmadı. Benzeri da CHP’nin önde gelenleri bu eş için ‘domestik ve millidir’ dediler, alay gibi. ABD’li aynı siyasetçi Gürsel Tekin amacıyla ‘domestik ve millidir’ dese, hangi mutluluk için çalışacağını kastetmiş olur acep? Anlayış diye ecnebi insanları milletin önüne sunmak, siyaseten tükenmişliğin, CHP’deki acziyetin ve kadrosuzluğun fotoğrafı.”

Share: