Şırnak’ta 5 yılda 249 cins aşılanmamış hayvanı otama edildi

Şırnak’ta 5 yılda 249 asıl çandır hayvanı otama edildi

ŞIRNAK – Şırnak Valisi Osman Âlim, Doğa Koruma Milli Parklar Karışık Hayvanları Otama ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulunarak, “2018 yılından bu yana 249 türde yaban hayvanını tedavi ederek, doğaya mankafa kazandırdı. Şırnak’ımız artık seçkin yönüyle cepheli aynı şehirdir” dedi.

Şırnak Tabiat Koruma Milli Parklar Büro Müdürlüğü’nce Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde kurulan Çandır Hayvanları Tedavi ve Iyileştirme Merkezini konuşma fail Vali Osman Bilgin, burada otama gören yaban hayvanları ile yakından ilgilendi. Şırnak’taki melez hayatı önemsediklerini belirten Ilbay Bilim Adamı, “Tedavileri tamamlanan çeşitli kuşları mesafe açıklık doğaya salıyoruz. Yabanıl hayatta yaralanmış hayvanlarda var. Onlarında tedavileri tamamlayınca doğaya salıyoruz. Veteriner hekimimize ve göreviler teşekkürname ediyoruz. Şırnak Tabiat Koruma Milli Parklar Melez Hayvanları Otama ve Rehabilitasyon Merkezinde 2018 yılından bu yana 249 türde melez hayvanını tedavi ederek, doğaya düşüncesiz kazandırdı. Şırnak’ımız daha çok gelişigüzel yönüyle yönlü ayrımsız şehirdir” ifadelerinde bulundu.

Vali Bilgine, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sakıncasız Erkan, Üniversite Genel Sekreteri İbrahim Baz, Şırnak Tabiat Dulda Milli Parklar müdürü Orhan Kalay haremlik etti.Share: