Şehadetinin 19’uncu yılında memleketi Turgutlu’da anıldı

Mardin, Nusaybin/ Midyat Karayolunda 1 Çatlak 2003 tarihinde aracın mayına çarpması sonucu şehit düşen Melik Uykan şehadetinin 19’uncu yıldönümünde memleketi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde anıldı.

Martir Uyanık Onbaşı Melik Uykan’ın şehadetinin 19’uncu yıldönümü sebebiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi yoluyla Mevlid-i Kutsal programı düzenlendi.

Programa, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya’nın beraberinde, Şehidin Afyonkarahisar Sinanpaşa İlçesi Kırka Beldesinde Şehremini olan amcasının oğlu, İlçe Bitirmiş Komutanı Bnb. Halim Karaer, Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Orçun Abalı ve Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanı Gökhan Aslan ile Turgutlu Muhtarlık İşleri Müdürü Necati Abalı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Kısım Sorumlusu Ahmet İlter, Selvilitepe Muhtar Sait Kaya, Martir J. Onb. Hakan Uykan’ın ailesi ve yakınları katıldı.

Programda şehidin ailesi ile bire bir araya gelen Ilçebay Kapankaya, kendileriyle dostane ederek, aileye kapılarının tamamen yalınlık olduğunu, devletin vermiş olduğu imkanlar doğrultusunda her nev desteğin sağlanacağını rapor etti. – MANİSA

Share: