Komşular ailesini katleden babayı anlattı: “Psikolojik sorunları vardı”

Komşular ailesini katleden babayı anlattı: “Ruh Bilimsel sorunları vardı”

ŞIRNAK – Şırnak İdil ilçesinde eşini ve 3 çocuğunu katleden Hasan Karaaslan’ın komşuları, zanlının ruh bilimsel sorunları olduğunu, bu yüzden katliamı yapmış olabileceğini söyledi.

İdil ilçesinde Hasan Karaaslan, akşam saatlerinde eşini ve 3 çocuğunu katletti. Olay simultane komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu de katliamdan kurtuldu. Zanlı Karaaslan olayı gerçekleştirdikten sonradan emniyete giderek cebe ile alay malay teyit oldu. Henüz sonradan görüngü yerine mevrut esenlik ekipleri hayatını kaybeden üç kızı ve annelerinin cansız bedenlerini otopsi geçmek üzere Şırnak Ululuk Hastanesi’ne götürdü.

Komşularından Mehabetli Yıldırım, ruh bilimsel sorunları yüzünden cinayetleri işlemiş olabileceğini değerlendirdi. Mürtefi Saika, “Hasan’la kaç seneden beridir komşuyuz. Geçkin akşam ezanı cebe seslerine uyandım. balkona çıktığımızda eşini ve 3 kızını öldürmüştü. Olayı duyduğumuzda haddinden fazla şaşırdım. Çünkü zat halinde rahat biriydi. biricik ara bulucu vardı onunla taşımalık işi yapıyordu. Sağa sola haddinden fazla müdahil biri değildi. Bu olayı vahşetle karşılıyorum. Ruhsal sorunları vardı. Ruh Bilimsel sıkıntıdan ekolojik ortam olduğunu, bunalıma girmiş o şekilde cinayetleri işlediğini düşünüyorum” dedi.

Muhittin Özcan ise akşam 01.30’da komşularının katliam yaptığını söyledi. Özcan, “Gerçeği anlatmak gerekirse bu komşumuzun seçme sorunu yoktu. Komşuluğu çokça güzeldi. Duyduğumuza göre sorunları vardı. Ruh Bilimsel sorunları oluyordu. Ancak hiç kimseye zararı yoktu. Bu olayı duyduktan sonraları hasis komşular yerine, İdil halkı adına şaşırdık” şeklinde konuştu.

Share: