Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan’dan hakkındaki iddialara dair izah Açıklaması

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Güvenli Erkan, tıpkı gazetede kayran düzlük iddialara ilişkin, “Benim ve ailemin FETÖ ile bir irtibatını bulun tedrisat üyeliğinden ricat etmeye hazırım.” dedi.

Prof. Dr. Erkan, Rektörlük Senato Güruh Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, için bir gazetede düzlük kayran iddialara müteveccih açıklamada bulundu.

Ortaya atılan iddiaların hukuki aynı delile dayanmadığını belirten Erkan, “Şahsıma yönelik dal oruçlu bu iddiaların rektörlük atamaları arifesinde yapılması kuşkuları artırmıştır.” dedi.

Kendisiyle ilişik algı operasyonu yürütüldüğünü savunan Erkan, şöyle bitmeme etti:

“Benzeri konuşmamda sözüm ona ‘Benim kaldığım evden 8 rektör çıktı.’ diyerek tıpkısı meze söylemişim. Bundan yola çıkarak benim FETÖ’cü olduğum yönünde düşünce almaz aynı sonuca varmışlar. Öncelikle konuşmamda, ‘Asistan ve öğrenciyken kaldığım 8 refik profesör oldu.’ dedim. Bunu söylememdeki amaç, el şartlara rağmen isteyince kudretli olunabiliyormuş. ‘Profesör olduk’ dememi ‘Rektör olduk’ namına beğenmek matlup operasyonu değil de nedir?”

Erkan, iddialarla ilgili hukuki süreç başlattıklarını kaydederek, “Benim ve ailemin FETÖ ile benzeri irtibatını bulun tedris üyeliğinden çekilme etmeye hazırım.” diye konuştu.

Share: