Güder, az yüzyıllık çiftin gönüllerine dokundu

Malatya’nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, eşi Baht Güder ile alay malay evliliklerinde 40. yılı geride bırakan Perihan ve Veysel Yağız çiftini evlerinde ziyaret ederek, ayrıntılı ve sağlıklı tıpkısı variyet dileğinde bulundu.

Battalgazi Belediyesi, gönüllere dokunmayı amaçlayan projelerine “Göz Hücre Diz Dize 40.Yıl” adıyla aynı yenisini elan ekledi. Battalgazi’birlikte evliliklerinde 40. yılı geride bırakan çiftlere sürpriz ziyaretlerin gerçekleştirildiği program çerçevesinde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve eşi Nasip Güder ile gelişigüzel geçmiş ziyaretine Perihan ve Veysel Kişmiri çiftiyle başladı. Tandoğan Mahallesi’nde tevakkuf fail Kara ailesini ziyaret fail Güder, onların hayır dualarını aldı. Kişmiri çiftinin sıcak karşılaması ile dip tıpkı sohbetin zevcelik ettiği ziyarette, Güder proje üzerine hikmet verdi ve ilçedeki büyükleri müzakere ederek, gönüllerine dokunmayı, yıpranmamış nesile benzer olmasını arzuladıklarını belirtti.

“Gönlümüze dokundunuz, bizi mutlu ettiniz”

Evlilikte mutluluğun formülünün sabır ve tolerans olduğunu aktaran Perihan ve Veysel Yağız, “Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder ve kıymetli eşi Talih hanımın ziyaretleri bizleri haddinden fazla bahtiyar etti. Çokça iyicene mutasavver tıpkısı program. Bahtiyar olduk, değer duyduk. Başkanımızı ve çalışkanlığını seviyoruz. Cenabıhak uzun ömürler versin. Battalgazi üzere adamakıllı işlemler yapıyor. Herhangi Bir ahit yanındayız. Burada gençlere tıpkı tavsiyemiz olacak. Evliliğin sırrı çıdam ve hoşgörüden geçiyor. Bizler seçkin ant birbirimizi sevdik, saydık. Gençlerimizde birbirlerine hürmetkâr olsunlar. Gönlümüze dokundunuz, bizleri bahtiyar ettiniz. Teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Celil çınarlarımızı unutmadık, unutmayacağız”

Yağız ailesine mufassal ve dimdik bir mevcudiyet dileğinde mevcut Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, “Zaman eşimle gelişigüzel ulu çınarlarımızı ülfet ettik. Evlilikte 53.yılını doldurmuş çiftimizi görünce bahtiyar olduk. Büyüklerimizin tavsiyelerini dikkatle dinledik. Bize hayatı ve yaşamayı yer gür şekilde gösteren büyüklerimizi unutmamak lazım. Bizlere benzer oldukları üzere onlara şükranlarımızı arz ediyoruz. O kadar içtenlikle, o büyüklüğünde evire çevire tıpkı müstevi. Sizleri unutmadık, tek zamanda unutmayacağız. Dinimizde büyüklerimizi unutmamamızı emrediyor. Ocak seçme şeyden önceki dirimlik. Ana ve cet deyince akan sular durur. Kur’an-ı Kerim’üstelik güçlü haddinden fazla ayette olduğu üzere, Peygamberimiz de (s.a.v) Hadis-i Şeriflerinde temel ağababa hakkına aksan yapmıştır. Böylesine cesim aynı dine ve kültüre mensubuz. Bu kültürümüzü kuşaktan kuşağa aktarmamız lazım. Rabbim büyüklerimizi başımızdan natamam etmesin. Dualarımız sizinle. Büyüklerimizin vermiş olduğu nasihatler haddinden fazla değerlidir. Bu nasihatleri hayatımıza geçirmemiz geçişsiz. Günümüz gençliğinde tahammülsüzlük, hoşgörü ve sabırsızlık forma safhaya ulaşmışmış durumda. Hakeza olunca da ayrılmalar ve boşanmalar artıyor. Seçme devir büyüklerimizi emsal almamız lazım diyorum. Sizlere sağlık ve afiyetler diliyorum. Tanrı, muhabbetinizi sonsuz eylesin, birliğinizi daima eylesin, esenlik, sıdk, bahtiyarlık ve afiyet versin. Zinde evlilerimize güzel evlatlar yetiştirmeyi baht etsin, büyüklerimize üstelik torunlarının gününü görmeyi yıldız etsin” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: