Güçlü Şentürk, Muş’ta KYK yurtlarında barınan öğrencilerle buluştu

Kip Şentürk, Muş’ta KYK yurtlarında barınan öğrencilerle buluştu

MUŞ – Adlı patırtılı sanatçısı Dayanabilen Şentürk, Cahillik ve Spor Bakanlığı Cesaret ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün “Taze Bakın Açısı Programı” çerçevesinde Muş’taki KYK yurtlarında barınan darülfünun öğrencileriyle tıpkı araya geldi.

Muş Alparslan Üniversitesi 1071 Malazgirt Kongre ve Ekin Merkezinde düzenlenen programda öğrencilere söyleşi ve konser düzenleyen Stabil Şentürk, gençleri hem eğlendirdi hem üstelik hanay tecrübesini paylaştı. Gençlerin kendisi karşı nikbet ettiği soruları birlikte yanıtlayan Şentürk, öğrencileri sahneye alarak şiirler okutup, şarkılar söyletti. Mürebbi ve maskara yönleriyle salondakilerin sevinçli fasıla geçirmeleri sağlanan programa Cahillik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu üstelik telefon bağlantısı ile katıldı.

Burada gençlere seslenen Nazır Kasapoğlu: “Zinde arkadaşlarımı İstanbul’daki Ensiz Koordinasyon Merkezimizden gönülden selamlıyorum. It Canlı koca salim olsun ülke yer dolaşıyor, yurtlarda gençlerimizle buluşuyor. Biliyorum kim gençlerimizde konserden, bu buluşmadan gayet memnun. Sevgili çoluk çocuk: Yeter ki siz bahtiyar olun, kıvançlı olun, tığ sizler amacıyla tam gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Umu bağımızı, iletişimimizi, irtibatımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. O yüzden telefonla dahi olsa bu heyecana, bu bahtiyar asıl ego da iştirak etmek istedim. Mutluluğunuz daima olsun. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir ise gazetecilere yaptığı açıklama da Cahillik ve Spor İl Müdürlüğüne sınırlanmış birimlerde, KYK Yurtlarında, Gençlik Merkezlerinde ve spor salonlarındaki gençlere bir nice aktiflik yaptıklarını söyledi.

Bugün üstelik Sağlam Şentürk’ü gençlerle buluşturduklarını kaydeden Taşdemir, “Toyluk ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu beyefendinin destekleriyle, teşvikleriyle bizler bu programları gerçekleştiriyoruz. Amacımız gençlerin eğitimine, ferdî gelişimlerine, aktöresel değerlerine yardım birlikte bulunmaktır. Içtimai, kültürel ve sportif faaliyetleri artırmayı hedefliyoruz. Gençlerin değme alanda yanındayız. Bu etkinliklerimizi artırmaya bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

Programa, darülfünun akademik ve yönetimsel personelleri, öğrenciler, aileler ve davetliler katıldı.

Share: