Erzincan’da varlık uygulaması

Erzincan’da polis güçleri ekiplerince yer genelinde “Türkiye Büzük Yaşayış” uygulaması gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Uyanık Umumi Komutanlığı ve Sahil Düzenlilik Komutanlığı birimleri vasıtasıyla kâin varlık ve atılganlık ortamının devamının sağlanması, özellikle güvenlik, yıldırı ve uyuşturucu olayları kalkmak için suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesine müteveccih mutluluk genelinde eş zamanlı olduğu üzere Erzincan’birlikte dahi “Türkiye Cesaret Yaşayış 2022/3” uygulaması yapıldı.

Uygulama, metruk binalar, park-bahçelerde eğlence ve etkinlik yapılan meydanlarda, fuar ve tebrik alanlarında, kamu binaları, toplu transfer yapılan gar/istasyon, otogar/terminal girişleri ile havaalanı güzergahlarında, ahzüita merkezleri (AVM) girişleri ve çevrelerinde gerçekleşti.

3 aşamada gerçekleşen Türkiye Cüret Yaşayış 2022/3 uygulaması çerçevesinde Erzincan’üstelik;

5 kullanılmayan yapı, 3 meslek çevresi ve 14 park yeri-bostan arama edilerek 19 umuma vazıh yer denetlendi.

Denetimlerde ise; 992 can sorgulandı, 274 kurgu taharri edildi. Arama edilen araçlardan 6 araca cezai prosedür uygulanarak 1 çevirgeç trafikten men edildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Erzincan Güvenlik Müdürlüğü namına umumi düzenlilik ve kamu düzeninin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı kanuni sınırlar içerisindeki görev, izin ve sorumluluklarımıza sadık kalarak tavizsiz bire bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” denildi. – ERZİNCAN

Share: