Ergan Dağı eke göl manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor

Ergan Dağı yüce göl manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

ERZİNCAN – Erzincan’da bulunan Ergan Dağı kışın ayrı gökçe yazın ayrı güzelliğiyle misafirlerini ağırlamaya bitmeme ediyor. Dağda bulunan Ardıçlı Gölü manzarasıyla doğaseverlerin bandaj odağı oluyor.

2 bin 970 rakımda mevcut Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi seçkin yıl evcil ve ecnebi turistleri ağırlıyor. Şita turizminde muhteşem tıpkı yere topluluk olan Ergan Dağı’nda mevcut ve takma kar üretimi üzere geçer not Ardıçlı Gölü yaz aylarında bile heybetli görüntüsüyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ergan Dağı temiz havası ve doğasıyla şehrin stresinden uzaklaşmak talip vatandaşlara adeta nefes oluyor. Fotoğraf tutkunlarının da uğrak yeri haline mevrut Ardıçlı Gölü, Kurban Bayramı tatilini punt bilen vatandaşların akınına uğradı. Ailesi ile piknik boşaltmak ve doğanın tadını sezmek talip vatandaşlar Ergan Dağı’nın kışın ayrı gökçe yazın ayrı güzel olduğunu ifade etti.

Ergan Dağı’na gelen vatandaşlardan Emre Çimen, “Şita aylarında ayrı aynı güzelliği olan, edebiyat değişik değişik güzelliği olan Ergan Dağı’na ailemizle alay malay gezmeye geldik. Evire Çevire aynı mekan, kıvrak tıpkı mekan. Umum hemşerilerimizi ayrıca dışarıda ki hemşerilerimizi buralara bekliyoruz. Özellikle ziyaretlerini sık sık yapsınlar kim reklamlarını dahi duyuralım. Bu mekanı rastgele şehirde bulamazlar ama Erzincan değişik ayrımsız kent, sunturlu ayrımsız kent” dedi.

Öte yandan Ergan Dağı ayrımlı organizasyonlara bile familya sahipliği yapıyor. Düğün öncesi foto çektirmek isteyen çiftler Ardıçlı Gölü’nün yolunu tutuyor.

Share: