SELIM Parti’li Saika, Erzincan’da hayat merkezi ana atma töreninde konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Sebep, “Erzincan Terbiye Ekin Vakfı (EKEV), Türkiye’nin arz fazla üniversite öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’de ayrımsız numaradır, bununla çekicilik duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” dedi.

Yıldırım, Erzincan Binali Saika Üniversitesi Vakfı ve EKEV desteği ile 13 Gücük Ay Caddesi’nde projelendirilen ve geliriyle ildeki darülfünun öğrencilerine burs imkanı verecek, tahminî 240 milyon teklik maliyetindeki Yaşam Merkezi’nde çalışmaları inceledi.

Daha sonradan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Erzincan Dirim Merkezi asıl atma törenine katılan Sebep, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Erzincan’a bire bir değil, onlarca, yüzlerce eseri kazandırmanın mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Galebe Haftası dolayısıyla Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesinin düzenlediği şölen ve etkinlikler kapsamında, hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Temelini atacağımız Erzincan Dirim Merkezimiz toplam 20 bin 700 metrekarelik, saha altında 3, meydan üzerinde üstelik 4 merhametsiz olan çatı. Hızla yapımı bitmeme eden Şehir Hastanesinin birlikte olacak. Site Hastanemiz ati yıl yaz aylarında inşallah açılacak. Yetiştirebilirsek Dirim Merkezi ile ikisinin açılışını yapacağız. Erzincan’a iyi uğurlu olsun.”

“Üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir”

Saika, Erzincan Binali Saika Üniversitesinin kurulduğundan bugüne gelişigüzel sene geliştiğini ve 25 binin üstünde öğrenciye ulaştığını anlatım ederek şöyle konuştu:

“Üniversitemizle ilgilendiren sloganımız, ‘Anadolu’da benzeri dünya üniversitesi olmak.’ Erzincan bittabi bunu başarır. Çünkü üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir, şehir gelişirse hemşehrilerimizin hedefleri, beklentileri karşılanır ve ülkemiz gelişir. Onun için hayat merkezi Erzincan’ın eseri olacak. Bura hiçbir şahsın, kimsenin yeri değildir. Erzincan Dirim Merkezine hiçbir şekilde benzeri kuruş devletten temel kullanılmayacak, tamamen Erzincan’a istem veren, Erzincan sevdalısı EKEV ve Erzincan Binali Saika Üniversitesi Vakfının eş çalışmalarıyla gerçekleştirilecek. Yani 240 milyonluk bu yatırımı Erzincanlı hayırseverlerimiz, vakıflarımızın mütevelli heyetinde kâin üyelerimiz, öncelikle Erzincanlı hareket adamları marifetiyle karşılanacak.”

Sebep, söz konusu merkeze cömertçe bağış yapan ve bindi veren bilcümle hayırseverler ile Erzincan Valisi Mehmet Sirkat’a, Belediye Başkanı Bekir Aksun’a, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e, YANLIŞSIZ Öğür Erzincan milletvekillerine ve sivil topluluk kuruluşu temsilcilerine teşekkürname etti.

Dirim merkezinden elde edilecek gelirle, üniversite okuyan öğrencilere ve akademisyenlere destek verileceğini vurgulayan Yıldırım, “Erzincan Yaşam Merkezi oflaz ve fena hâlde hisse senedi, Erzincan’ın geleceği için yapılması gereken aksiyon. Burada emeği geçen birçok kardeşimiz var, üniversitemiz, üniversite rektörümüz ve çalışma arkadaşları ve EKEV Başkanı Kapalı Ağca var. EKEV Türkiye’nin arz çok üniversite öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’dahi aynı numaradır, bununla gelgel duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ve okunan duanın peşi sıra Saika ve beraberindekiler, butonlara basarak hayat merkezinin temelini attı.

Törene, Saika’ın eşi Semiha Yıldırım’ın yanı sıra Vali Mehmet Araklama, Şehremini Bekir Aksun, 3. Kalabalık Komutanı Ferik Çetin Türkgenci, SELIM Tümen Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Hisse Senedi Çakırdoğan, SELIM Öğür İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Salih Katarakt, kaymakamlar ve kaymakamlık uray başkanları, hava müdürleri, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından artist Hedef Kekilli, Utku Şöleni kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda konser verdi.Share: