Dili boğazına kaçan futbolcuyu hakemin ilk müdahalesi kurtardı

Bölgesel Tor Lig’de başına aldığı çarpış ile boğazı diline kaçan futbolcuyu maçın itidalli hakeminin önceki müdahalesi emanet döndürdü.

Olay Bartın Atatürk Stadyumunda oynanan Bartınspor – Kdz. Ereğli Belediyespor maçında yaşandı. Deplasmanlı Bölgesel Saftirik Lig’in 9. haftasında Bartınspor – Kdz. Ereğli Belediyespor ile karşı karşıya geldi. 2-1 ocak sahibi takımın üstünlüğü ile devam eden karşılaşmanın 85. dakikası oynanırken yarı alanına mevrut kâffesi kafayla karşılayan Bartınspor futbolcusu Tolga Akdeniz, topa ikinci posta dokunmak isterken rakibiyle çarpıştı.

Başına aldığı çarpış ile bir anda yere yığılan futbolcunun dili boğazına kaçtı. Pozisyona mail tıpkısı noktada olan karşılaşmanın itidalli hakemi Beklenti Gürsoy koşarak yerde yatan futbolcunun yanına geldi ve yaptığı geçmiş müdahale ile dili boğazına kaçtığı üzere nefes alamayan futbolcuyu hayata tutundurdu.

Daha bilahare sağlık görevlilerince tedavisi bitmeme eden Miğfer Akdeniz ambulansla hastaneye kaldırıldı. Akdeniz’in umumi esenlik durumunun bol olduğu, çıban kısmında oluşan açılmaya ise 4 terzilik atıldığı öğrenildi.

Karşılaşma 2-1 Bartınspor’un üstünlüğü ile sona erdi. – BARTIN

Share: