Batman’da asırlık çınar ağaçlarının yaprakları natürel stüdyo oluşturdu

– Batman’üstelik yüzyıllık çınar ağaçlarının yaprakları katıksız stüdyo oluşturdu

BATMAN – Batman’ın Sason ilçesinde 900 yıllık tarihi çınar ağaçlarından dökülen yapraklar, ağaçların büründüğü renkler ve mesire alanında cari dereler seyri bıkılmayan bir manzaralar oluşturuyor.

Sason ilçesinde bulunan Sevek Mesire alanı, saf şelaleleri, tarihi çınar ağaçları, yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü ve akar suyuyla ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Dökülen yapraklar üzerinde, tarihi çınar ağaçlarının dibinde fotoğraf çektirerek doğum gününü kutladığı için haddinden fazla bahtiyar olduğunu tamlayan Yelten Bozkurt, “Sevek Mesire alanında tarihi çınar ağaçlarının gölgesinde, dökülen çınar yaprakların oluşturduğu doğa güzelliği, akan dereler, şelaleler ve serencam baharın tıpkısı araya getirdiği iyicene manzara eşliğinde tevellüt günümü tesit etmek üzere yeğenlerim, yengem ve akrabalarım ile gelişigüzel geldik. Çok eski yıllara raci tarihi çınar ağaç var burada. Bağ Bozumu olduğu üzere ve hafta sonu olduğu üzere bire bir çok emanet gelip dekor eşliğinde ışık çektiriyor. Herkesin gelip görmesini referans edebileceğim benzeri yerdir” dedi.

“Kış gelmeden güneşin ve manzaranın tadını çıkardık”

Güneşli tıpkı hafta sonunu fırsata çevirerek katıksız mesire alanında ailesiyle alay malay kahvaltı yaparak bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiğini tamlayan vatandaşlardan Nedim Işık, “Şita gelmeden bu tarihi çınar ağaçlarının altında kahvaltı yaparak verimli bereketli ajanda fotoğrafları çektirmek üzere buraya geldik. Küçük tamam bir doğa görüntüsü var” ifadelerinde bulundu.

“İlk kez geldim, hayran kaldım”

Solgun ve yeşilin bilcümle tonlarının vadi aldığı ağaçlardan düşen yapraklarla oluşan uzanım cümbüşü, seyrine doyulmaz tıpkısı manzara ortaya çıkardığını tabir fail Satürn Özcan dahi, “Ben Batman’dan buraya geldim. Işık çektirmek üzere geldim. Aşağılık haddinden fazla güzelce manzaralar var. İlk misil geldim amma hayran kaldım. Sizlerde buraya gelerek hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Share: