Bandırma’da işverenlere teşvik için brifing semineri

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Balıkesir Serbest Finansal Müşavirler Odası yoluyla İŞ-KIRAT ve Içtimai Güvenlik Kurumu eliyle, İŞKUR ve SGK mevzuatında edimsel çalışmalar ve işverenlere teşvikler karşı bilgilendirme semineri yapıldı.

İstihdamın arttırılması için müstahzar olan kanunlar çerçevesinde işverenler teşviklerle, istihdam artışında katkıda kâin işyerleri, değme ay sigortalıları yerine yatırmakta olduğu işveren priminde heveslendirme, bindi ve indirimden yararlanabilmeleri için işverenlere brifing toplantısı Bandırma Santralci Hars Merkezinde gerçekleşti. Seminerin açılış konuşmasını Balıkesir Azade Finansal Müşavirler Odası Ertuğ Arslan, “Sizlerle alay malay olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kış dönemiyle birlikte odamız yerine eğitim faaliyetlerine hız veriyoruz. Bugünkü seminerimizde İŞKUR ve SGK bizlere farkındalık oluşturacak. Seminerin ana başlıkları, iz mensuplarının EYT karşısındaki durumu, sermaye şirketi ve yöneticilerin 4a/4b sigortalılığı, sonraları sunulan bildirimlerde anahtar ve inceleme, SGK yönetimsel mal cezalarında tenzilat/pişmanlık ve tashih hükümleri, SGK denetimleri muamele süreçleri, İŞKUR uygulamaları ve güncellemeleri üzere konular kayran alıyor. Eğitimleri veren arkadaş seçkin devir diyor ki hep Balıkesir merkezde oluyor dediği üzere biz üstelik Bandırma’da terbiye verelim istedik. Katılımlarınız üzere haddinden fazla teşekkür ederim” dedi.

Açılış konuşmasının arkası sıra Balıkesir SGK İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat ve Balıkesir İŞKUR İl Müdürü Şiir Balcı sunumlarını gerçekleştirdi. – BALIKESİR

Share: