Arguvan Belediyespor yönetiminde 2 incizap

Geçtiğimiz günlerde kurultay kararı alınan TFF 3. Öbek ekiplerinden Malatya Arguvan spor Kulubü’nde iki insan yeni yönetimde yer almayacağını açıklayarak istifalarını sundu.

Türkiye Ayak Topu Federasyonu(TFF) 3. Ligi 3. Grupta Malatya’yı düzen fail Arguvanspor Kulübü, umumi kurula gitme kararı aldı. Yönetimi kurulu üyeleri arasında yer kayran Mustafa Eren ve Mehmet Eroin aksiyon yoğunluklarından dünya kullanılmamış yönetimde düz almayacaklarını açıkladılar.

Kulüp Başkanlığına çekilme dilekçelerini sunan Ermiş ve Beyaz Zehir, geçtiğimiz mevsim BAL’da böke olan Arguvanspor’un yaz dönemi oluşan yeni yönetime Belediye Başkanı Mehmet Kızıltaş’ın davetiyle seçildiklerini belirterek, “20 bölüm gibi güdük aynı müddet süresince ekip planlaması, kamp çalışmaları, yeni mevsim hazırlıkları ve gayrı kulüp işleyişlerini maddi ve manevi sorumluluklarımız içerisinde yürüterek, ortaya eksiksiz Malatya’mızın sıcakkanlılık duyduğu, kudretli olmayı tasavvur seçmiş, finansal bakımdan bildirme makul bütçeyle müesses tıpkısı topluluk oluşumuna katkıda bulunduk” ifadelerine düzlük verdiler.

Görev yaptıkları müddet zarfında takımın gelişmesi ve ligde evvel yılı olmasına karşın profesyonel liglerde mihman olması üzere uğraş ettiklerini belirten yöneticiler, “Bu geçiş sürecinde kulübümüzün karşılaştığı sorunları aşması yerine elimizden mevrut gayreti göstererek, yönetimi perçinlemek üzere kurultay kararı düz başkan ve idare kurulundan affımızı istedik. Oluşacak eskimemiş yönetimde öz gelişim dünyamızdaki hususi nedenler nedeniyle düzlük almayacağımızı bu açıklamayla spor kamuoyuna duyurma gereği hissettik. Tamam bu süre ortamında Malatya’mıza bu güzel kulübü ve takımı kazandıran ilkin Arguvan Şehremaneti Başkanımız Mehmet Kızıldaş’a, maddi ve manevi destekleriyle kulübü ayakta tutmaya müteharrik aksiyon insanımız, kulüp başkanımız Cemal Altun’a, hocalarımız Sezai Yılmaz’a, Gazi Gülbaş’a, tamlık yöneticilerimize, pakt beceri ve yönetimsel personelimize, futbol emekçisi oyuncularımıza ve bizlerden desteklerini esirgemeyen spor kamuoyuna teşekkürlerimizi sunuyoruz. Arguvanspor’un şimdiden bakir yönetimine, topçu ve ustalık heyetine başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi. – MALATYA

Share: