Martir polisler Onan ve Akoral, rahmetle anıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 26 Kasım 1988 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde yıldırı ile savaşım operasyonunda vurularak şehit olan Polis Güçleri Memuru Bilgi Onan ve 13 Son Teşrin 2007 tarihinde trafik kazasında şehit olan Polis Memuru Hasan Akoral’ı tesmiye etmek amacıyla tevellüt okutarak, pilav hayrı yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisalı şehitleri adlandırmak hesabına başlattığı içtimai bastırık projesinde Ağır Camii Bahçesi’nde yarayışlı etkinliği düzenledi. 34 sene evvel şehit olan Polis Güçleri Memuru Bilgelik Onan ve 15 sene önce şehadete erişen Polis Güçleri Memuru Hasan Akoral’ı ihtifal namına düzenlenen programa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Mualla Öztozlu, Manisa İl Inanma Müdür Yardımcısı Tahsin Kılıç, Manisa Büyükşehir Belediyesi kat başkanları, MHP toprak ve kaza yönetimleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Böğür, Manisa Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya, Manisa Martir ve Gazi Aileleri Himaye ve Kalkındırma Derneği Başkanı İbrahim Sagun, şube müdürleri ve ilgililer katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Şehit Polis Güçleri Memuru Bilgelik Onan’ın annesi Şengül Onan ve Martir Polis Memuru Hasan Akoral’ın babası Osman Akoral, annesi Nurten Akoral, eşi Figen Akoral ve kardeşi Niyazi Akoral ile yakından ilgilenerek, kahramanların gönüllerde bengi olduğunu dile getirdi. Ihtifal programında şehit polisler üzere doğum okundu ve arkası sıra oynak izzetüikram uzlaştırıcı ile pilav hayrında bulunuldu.

Programın böylecene Manisa Büyükşehir Belediyesi eliyle hazırlanan ve içerisinde Yasin-i Lahut, Türk Bayrağı ve eşarbın düz aldığı taziyet kutusu şehit ailelerine sunma edildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Böğür, Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kayaç, Manisa Martir ve Gazi Aileleri Siper ve Kalkındırma Derneği Başkanı İbrahim Sagun, şehitleri tesmiye etmek namına Manisa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla planlı izlence için Komutan Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkürlerini dile getirdi. – MANİSA

Share: