Liseli öğrenciler, vakfe pozisyonuna sınırlı temel taşı rahatsızlıklarının önlenmesi için elektronik yelek tasarladılar

Liseli öğrenciler, vakfe pozisyonuna sınırlanmış ana rahatsızlıklarının önlenmesi amacıyla elektronik yelek tasarladılar

Milli Yetişek Bakanlığı, Bilecik Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencilerini kutlama etti

Hikmet Öğretmeni Itibar Özdemir;

“Çocukların sosyal ve akademik anlamda gelişmelerine yardım sağlıyor”

11’inci derslik öğrencisi Ayşe Medih Polat;

“Tığ arkadaşlarımızla bu problemlere bir hal bulmaya çalıştık ve ayrımsız cihaz yapmaya değişmeyen verdik”

BİLECİK – Bilecik’te lise öğrencileri vakfe pozisyonuna sadık asal rahatsızlıklarının önlenmesi için elektronik bir perforaj tasarlarken, proje TÜBİTAK yoluyla desteklendi.

Bilecik Ertuğrulgazi Rum Lisesi 11’inci derslik öğrencileri Elif Irmak Kayaç, Ayşe Methiye Çelik ve 10’uncu dershane öğrencisi Aka Büyük Yumuşak Hikmet Öğretmeni Haysiyet Özdemir rehberliğinde vakfe pozisyonuna sadık temel rahatsızlıklarının önlenmesi amacıyla elektronik aynı delme tasarladı. Yelek TÜBİTAK 53. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında hikmet alanında Türkiye 3’üncüsü olmaya türe kazandı.

“Çocukların içtimai ve akademik anlamda gelişmelerine yardım sağlıyor

Hikmet Öğretmeni Saygınlık Özdemir, projeyle ilgilendiren bilgi vererek, “Bulunan durumda problemlere aynı hal üretebilmesi ve o hal sonucunda da başarıyı elde etmeleri çocukların sosyal ve akademik anlamda gelişmelerine ulama sağlıyor” dedi.

“Biz arkadaşlarımızla bu problemlere aynı hal bulmaya çalıştık ve ayrımsız aygıt yapmaya karar verdik”

11’inci derslik öğrencisi Ayşe Medih Çelik, pandemiyle bu arada yanlış vakfe pozisyonu arttığını söyleyerek, “Kavisli vakfe pozisyonu ise bireyin adale çıplak sistemini bozan seçkin tip vakfe pozisyonudur. Falsolu duruş pozisyonu sonucunda belen, dal ağırlıklıları ve ana rahatsızlıkları bireylerde gözlemlenebilir. Bunun sonucunda ise öğrencilerde ibret çalışırken ortaya sâdır bel ve çıplak ağrıları motivasyon kaybına ve say süresince ise hisse senedi gücü kaybına illet olabilmektedir. Biz arkadaşlarımızla bu problemlere aynı hal bulmaya çalıştık ve ayrımsız aygıt yapmaya karar verdik” dedi.

“Omurganın kıvrılma açısını ölçebiliyo”

10’üncü dershane öğrencisi Efe Mehabetli Şirin, “Geliştirdiğimiz maşa yanlış duruş uyarısı verebiliyor. Omurganın bükülme açısını ölçebiliyor. Faal uygulama üzerinden belli başlı takibi sağlayabiliyor” ifadelerini kaydetti.

“ISEF Bilgi ve Mühendislik Yarışması için seçmelere katıldık”

11. derslik öğrencisi Elif Irmak Kaya, “Geliştirdiğimiz perforaj yardımıyla TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında fizik alanında evvel adına Bursa Bölge 1’inci peşi sıra ise Türkiye 3’üncüsü olduk. Elan sonrasında ise milel arası ISEF Veri ve Mühendislik Yarışması üzere seçmelere katıldık” dedi

Öte yandan projenin anlatıldığı video Milli Yetişek Bakanlığı resmi sosyal medya hesaplarından ‘Türkiye’nin Zinde Yıldızları’ etiketiyle paylaşılırken, “Öğrencilerimizi kutlama paha, çalışmalarında başarılar dileriz” denildi.

Share: