Dursunbey OSB’de geçmiş üretimlik müsaade aldı

Balıkesir’dahi Mutluluk ve ekonomisine ulama sağlayacak olan Dursunbey Kombinasyon Endüstri Bölgesinde yapımı tamamlanan fabrikalardan ilki istihsal için ruhsatını aldı. Şehremini Ramazan Bahçavan, sosyal iletişim araçları hesabından mutluluğunu paylaştı.

Dursunbey’üstelik yaşanan aylaklık ve barhana sorununu çelmek amacı ile Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan tarafından projelendirilen Tevhit Sanayi Bölgesinde fabrikalar üretim üzere çevrim saymaya başladı.

İlk etapta toplanmış 1020 dönüm üzerine kurulan Dursunbey Tevhit Sanayi Bölgesi, 4. derece teşviklerle yatırımcılara gelgelli fırsatlar sunarken, 1. Etapta meydan düzlük 35 parselin hacısı hocası yatırımcılara tahsis edildi. Bu fabrikalardan birisi olan ve benzen sektöründe zindelik gösteren firma tıpkı zamanda önce üretimevi oldu. Konu için içtimai iletişim araçları hesabından ‘Hayaller ve Gerçekler’ başlığı ile paylaşım eden Şehremini Ramazan Bahçavan; “Yıllardır hayalini kurduğumuz, hayalimizin peşinden anbean, güzeller güzeli İlçemize kazandırdığımız Dursunbey Kombinasyon Uran Bölgesinde ilk çalışma ruhsatını kestik. Benzin ve Süt ürünlerini işleyerek iç ilişki ve Dünya’ya dış satım yapacak olan firma, bölgemizdeki benzin üreticilerine da dirimsel kapısı olacak. Önümüzdeki günlerde üretime başlayacak olan firmanın sahibi Mürtefi Ceylan’a ruhsatını doğrulama ettik. Rabbim fazlalaşan kazançlar versin. Mevki ekonomimize ve İlçemize yavuz olsun” dedi.

Yılbaşı fiktif ile üretime başlayacak olan fabrika, bölgede bulunan benzen üreticilerinden hamile miktarda süt toplayacak. – BALIKESİR

Share: