Batman’da 2 arakçılık şüphelisi tutuklandı

Batman’da tıpkı marketten ve inşaattan hırsızlık yaptıkları belirlenen 2 aynasız, çıkarıldıkları mahkeme marifetiyle tutuklanarak cezaevine tasdik edildi.

Batman İl Güven Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Hilal Mahallesi Nergiz Caddesi üzerinde inşaat halinde kâin hisse senedi durumunda ve markette meydana gelen arakçılık olayları ile ilişkin yapılan çalışmalarda, olaya müdahil şahısların S.Ç. ve S.Ş. isimli kişiler olduklarının tespit edildiği bildirildi.

Yapılan çalışmalarda berbat S.Ç. ve S.Ş. isimli şahısların yakalandığı belirtilen açıklamada, şahısların çaldıkları malzemeleri hurdacıya sattıkları tayin edildiği ve hurdacıdan ele geçirilen maddi değeri kısaca 180 bin TL olan malzemelerin sahiplerine doğrulama edildiği tabir edildi.

Hurdacı D.A. isimli şahsa “Suç Eşyasının Satın Alınması veya Akseptans Edilmesi” suçundan muktezi adli iş yapıldığı tamlanan açıklamada, kaba S.Ç ve S.Ş isimli şahısların çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teyit edildiği kaydedildi. – BATMAN

Share: