Annesini köpeklerin katil ettiği kuzuya evde süt kuzusu kabil bakıyorlar

Annesini köpeklerin öldürme ettiği kuzuya evde bebek kabilinden bakıyorlar

1 kamer ortamında 12 koyunu öldürme oldu

KOCAELİ Kocaeli’de 1 kamer süresince 12 koyunu saldırıya uğrayarak telef olan Serkan Küllahçıoğlu, annesi telef olan kuzusuna birlikte evinde emzik ile besliyor.

Dumlupınar Mahallesi’nde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan Serkan Küllahçıoğlu’nun son 1 ayda 12 koyunu öldürme oldu. Koyunlarını sokak köpeklerinin telef ettiğini sav fail Küllahçıoğlu, 50 bin TL zararının olduğunu tabir etti. Son adına 3 dolaşma önce katil edilen koyunun kuzusuna da gözü üzere vekil Küllahçıoğlu, evinde besliyor. “Vakur” ismini verdiği kuzusunun altına, evi kirletmemesi amacıyla süt kuzusu bezi bağlayan Küllahçıoğlu, biberonla besleyerek rastgele ihtiyacını de karşılıyor.

“50 bin TL zarara uğradım”

Sokak köpekleri marifetiyle zarara uğratıldığını gelecek süren Serkan Küllahçıoğlu, “12 küçükbaş hayvanım köpekler eliyle öldürme edildi. Kısaca 50 bin TL zararım var. Belediyeye her an dilekçelerimi sunacağım ve yasalı sürecimi başlatacağım. Belediyeye maddesel manevi davamı açacağım. Kızım bu yıl üniversiteye gideceği amacıyla onun meslek masrafını çıkaracaktım ama 50 bin TL zarara uğradım. Sil baştan baştan işlemek zorunda kalacağım. Köpekler evsiz barksız bırakılıyor. Köpekler açgözlü kalınca insanlara, hayvanlara saldırıyor. Dile yalın kat her bir hayvanımın fiyatı 4 bin TL. Aylak köpeklerin toplanılmasını istiyorum. Ben bu hayvanları çoğaltacağım kim çocuklarımın geleceğini sağlıyım” dedi.

Ölen koyunun yavrusuna gözü gibi baktığını belirten Küllahçıoğlu, “Ölen koyunun yavrusunun ismini ‘Ağırbaşlı’ koyduk. Gösterişli’yı evde biberonla besliyoruz. Oğlum Gösterişli’yı yatağına alıyor, uyuyor” diye konuştu.

Share: