Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren alçak sis, hayatı suratsız yönde etkiledi.

Günlerdir hareketli olan itici albeni ve espaslı yağışların arkası sıra ilçede sabah saatlerinde çetin sis canlı oldu. Trafiği aksi etkileyen sis iyice görüntüler oluştururken, bazen vatandaşlar ise cep telefonuyla o hatırat fotoğrafladı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, ülkemizin kuzey ve gün doğusu kesimlerinin parçalı ve düz yer haddinden fazla bulutlanmış, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Ordu, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un günindi ilçelerinin yağmur ve bora yağışlı, değişik yerlerin birkaç bulutlu ve zahir geçeceği tahmin edildiği belirtildi. Sabah ve akşam saatlerinde Orta Karadeniz’in çöz kesimleri ile Gün Doğusu Küçük Asya’da meydan düz sis ve pus olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da şita mevsiminin kendini tüm gösterdiğini tabir fail Antagonist Konak, “Günlerdir Yüksekova’da albeni baya soğudu. Daha Çok şita zamanı. Geçtiğimiz günlerde filhakika kar yağışı olmuştu, şu dakika dağlar karlar altındadır. Zaman sabah saatlerinde işe gitmek üzereyken Yüksekova merkezinde dokunaklı sis hakimdi. Çıktı kar havası var” dedi.

Share: