Uykusundan uyanıp balkona büyüklüğünde uzanan zeytin ağacından zir inen Alzheimer hastası kayıplara karıştı

Uykusundan uyanıp balkona büyüklüğünde uzanan zeytin ağacından adi nazil Alzheimer hastası kayıplara karıştı

Hatay’da kaybolan Alzheimer hastası iki aydır kayıp

HATAY – Hatay’üstelik, yaklaşık 2 aydır kaybolan alzaymır hastası 59 yaşındaki Abdulkadir Ergüder’den bili alınamıyor. Ailesi, tıpkı zaman evvel bulunmasını beklerken, daha çok hayatından keder etmeye başladı.

Hatay’ın form ilçesi Antakya’üstelik zinde 59 yaşındaki alzaymır hastası Abdülkadir Ergüder, 4 Ilkgüz gecesi, uykusundan uyanarak balkona kadar uzanan zeytin ağacından aşağıya inerek gitti. Elan sonra aramalara karşın bulunamayan Ergüder’in ailesi durumu polislere bildirdi. Yaklaşık 2 aydır tek bili alınmayan Ergüder için ailesi hayatından endişe etmeye başladı.

Kardeşi Seyfi Ergüder henüz geçmiş birkaç nöbet kaybolduğunu fakat ya inanma ekiplerinin evet de öz imkanları ile geldiğini ancak bu yol çokça uzun antlaşma anlayışsız dönmediğini belirterek, “Abdulkadir Ergüder, 59 yaşında 4 yıldır alzaymır rahatsızlığı var. Ağabeyim rahatsızlığından dünya ara sıra kayboluyordu. 4 Ilkgüz gecesi yattığı yerden kalkarak evden çıkmış o ahit beri bilgi alamadık. Emniyete, belediyeye başvurduk, içtimai iletişim araçları sayfalardan paylaştık, kendi şartlarımızda gezerek aradık. Savcılığa da gittik ama müspet benzeri vukuf alamadık. Duyar vatandaşlarımızdan bu konuda ihbarla geldi. Balıkdere mevkiinde, Bağlılaşım Parkı civarında, Maraba Mahallesi’nde görüldüğüne dair. Ancak emniyetin ve bizim çalışmalarımızda ayrımsız sonuç alamadık. Rahatsızlığından çevre birkaç defa kayboldu, aynı yahut dönem sürmeden ya itimat mensupları ya da kişi imkanları ile eve dönebiliyordu. Ama hastalığı ilerledikçe bu henüz zorlaştı. en üst kaybolduğundan beri selen alamadık. Artık hayatından keder etmeye başladık. Bu büyüklüğünde etraflı süre içerisinde hangi şartlarda yaşıyor, öldü mü kaldı mı? Bilmiyoruz. Vatandaşlarımızdan dahi bize havari olmalarını istiyoruz” dedi.

Share: