Tekerlekli Koltuk Basket 1. Ligi: Muş BESK: 56 Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

Tekerlekli Koltuk Basketbol 1. Ligi’nde savaş eden Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK), evinde karşılaştığı Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü’ne 56-64’lük skorla mağlup oldu.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Muş’ta karşı karşıya geldi. Çekişmeli sabık karşılaşmayı Muş Temsilcisi 56-64’lük skorla kaybetti. Maç sonu açıklamalarda bulunan Muş BESK Pakt Başkanı Bedri Korkmaz, 22 yıldır basketbolla ilgilendiğini ve spor sayesinde evinden çıkmayan, toplumla alakası sıfır, dışarı çıktığında aşağı görüleceğini düşünen özürlü bireyleri hem topluma hem de spora kazandırdıklarını söyledi. Müsabakalara memleket protokolünün katkılarıyla elan mebzul hazırlandıklarını kaydeden Korkmaz, “Ilkin gönüllü başkanımız ve İl Emniyet Müdürümüz Engin Kaloğlu’nun, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün, Uray Başkanımız Feyat Asya’nın ve ilimizdeki hareket adamlarının fahri olarak destekleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig’inde mücadele etmekteyiz. Bu mücadelemizde bu hafta Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği ile karşılaştık. Domuzuna bir karşılaşma oldu. Rakibimize domuzuna maç amacıyla teşekkürname ederiz” dedi.

Müsabakayı, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Inanma Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, 1984 Muşspor Kulüp Başkanı Nevzat Kaya ve vatandaşlar tribünlerden izleme etti. – MUŞ

Share: