Tekerlekli Koltuk Basket 1. Ligi: Muş BESK: 56 – Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

– Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi: Muş BESK: 56 – Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

MUŞ – Tekerlekli Koltuk Basket 1. Ligi’nde savaş fail Muş Bedenî Engelliler Spor Kulübü (BESK), evinde karşılaştığı Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü’ne 56-64’lük skorla aşınmış oldu.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Muş’ta karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen karşılaşmayı Muş Temsilcisi 56-64’lük skorla kaybetti. Maç sonu açıklamalarda mevcut Muş BESK Pakt Başkanı Bedri Korkmaz, 22 yıldır basketbolla ilgilendiğini ve spor sayesinde evinden çıkmayan, toplumla alakası olmayan, hariç çıktığında kötü görüleceğini düşünen mânialı bireyleri hem topluma hem üstelik spora kazandırdıklarını söyledi. Müsabakalara el protokolünün katkılarıyla henüz iyi hazırlandıklarını kaydeden Korkmaz, “Ilkin gönüllü başkanımız ve İl Inanma Müdürümüz Açık Deniz Kaloğlu’nun, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün, Uray Başkanımız Feyat Asya’nın ve ilimizdeki aksiyon adamlarının fahri adına destekleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Türkiye Tekerlekli Koltuk Basketbol 1. Lig’inde uğraş etmekteyiz. Bu mücadelemizde bu hafta Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği ile karşılaştık. Adamakıllı bir karşılaşma oldu. Rakibimize evire çevire karşılaşma üzere teşekkürname ederiz” dedi.

Müsabakayı, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Güvenlik Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, 1984 Muşspor Pakt Başkanı Nevzat Kaya ve vatandaşlar tribünlerden takip etti.

Share: