Tayini sâdır kaymakamlar yıpranmamış fariza yerlerine uğurlanıyor

Malatya’birlikte fariza yeri değişen 7 ilçenin kaymakamı yeni fariza yerlerine uğrlanıyor

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Hatay’ın Payas ilçesine tayini çıkan Battalgazi Kaymakamı Abdülkadir Duran ilçeye veda etti. Kullanılmamış görev yerine uğurlanan Duran’ın gidişinde duyar anlar yaşandı. Siirt Pervari İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal için ilçe protokolünün katılımıyla veda yemeği düzenlendi. Kazdal’a ilçeye yaptığı hizmetlerden muhit hediyeler üstelik verildi. Kuluncak Kaymakamı Tufan Bağır Gilan bile, Bingöl’ün Karlıova İlçesine atanması dolayısıyla veda yemeği ve hediyeler verilmesinden bilahare ilçeden ayrıldı.

Arguvan Kaymakamı Kemal Dava Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığına, Pütürge Kaymakamı Batuhan Taşgın Hakkari Şemdinli Kaymakamlığına, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş Dert Tutak Kaymakamlığına ve Kermen Kaymakamı Abdulselam Bıçak üstelik Giresun Eynesil Kaymakamlığına atanmıştı. Tayini çıkan kaymakamların bu hafta sonuna kadar ilçelerinden ayrılması bekleniyor.

Malatya’nın Battalgazi Kaymakamlığına atanan Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, Yazıhan Kaymakamlığına tayini sâdır Eskişehir Seyitgazi Kaymakamı Mübarek Baytak ve Arguvan Kaymakamlığına getirilen Denizli Babadağ Kaymakamı Gıyap Karataş’ın da önümüzdeki günlerde ilçeye gelmesi bekleniyor. – MALATYA

Share: