Şırnak’ta Tenis Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası başladı

Şırnak’ta Tenis Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Takım Şampiyonası başladı.

Cahillik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonunun (TTF) destek ve koordinasyonu, Valilik, Şehremaneti ve Şırnak Üniversitesi’nin (ŞÜ) katkılarıyla darülfünun yerleşkesinde planlı şampiyonaya, 20 ilden 37 kız ile 63 eş takım girmek için 400 sportmen katıldı.

Şampiyonanın açılışında kadına müteveccih şiddete dikkati koparmak amacıyla sinevizyon gösterisi yapıldı.

Şırnak Valisi Osman Bilimci, açılışta yaptığı konuşmada, Şırnak’ın sonuç dönemde kültürüyle, turizmiyle ve festivalleriyle misafirperverliğini ortaya koyarak sonsuz eskimemiş organizasyonlar yaptığını söyledi.

Bilim Adamı, “Aynı ve alay malay olacağız düsturuyla akım ediyoruz. Değme alanda, spor, ekincilik, endüstri, ekin, ekonomi, yetişek ve sosyal yaşamda Şırnak sakat Şırnak değil, Türkiye’de öncü bir diyar yerine seçme alanda başarılarıyla anılan, kortej edilen tıpkı yer kendisine ülkemizde yerini almaktadır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise mutlu, başarılı ve alay malay vahim olmayı başaran benzeri camia olduklarını belirterek, “Şırnak bire bir ayırt yaparak uluslararası benzeri turnuva yaptı. Şırnak’ın Cudi Dağı, şimdi turnuva ve sporla anılıyor. Federasyon namına Cahillik ve Spor Bakanlığının ‘Sporu tabana yayıyoruz’ ilkesiyle üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Daha sonradan Vali Âlim’in kura çekimiyle müsabakalar başladı.

Alan Topu müsabakaları 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek.Share: