Şırnak’ta 3 çocuğunu ve eşini katleden adamdan önce rapor: Sesler duydum, beni öldüreceklerini düşündüğüm amacıyla sıktım

Mazi geceleyin İdil ilçesinde Hasan Karaaslan, eşini ve 3 çocuğunu katletti. Olay takkadak komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu ise kader eseri katliamdan kurtuldu. Kuşkulu Karaaslan olayı gerçekleştirdikten sonra emniyete anbean silah ile gelişigüzel teyit oldu. Elan sonraları fenomen yerine mevrut sağlık ekipleri hayatını kaybeden üç kızı ve annelerinin camit bedenlerini otopsi olmak üzere Şırnak Azamet Hastanesi’ne götürdü.

“SESLER DUYDUM”

Ekipler yoluyla gözaltına alınan Karaaslan’ın evvel ifadesi ise ortaya daha çok. Soluk donduran olaya ait detayları anlatan Karaaslan, “Sesler duydum. Beni öldüreceklerini düşündüm. Ben üstelik sıktım. Eşim diğer odaya kaçtı. Onu da başka odada vurdum” ifadelerini kullandı.

Hasan Karaaslan’ın emniyetteki işlemleri sürerken, esas ve kızlarının bile Şırnak Kerem Hastanesi’nde otopsi işlemleri bitmeme ediyor.

“PSİKOLOJİK SORUNLARI VARDI”

Komşularından Yüksek Yıldırım da Karaaslan’ın ruhsal sorunları yüzünden cinayetleri işlemiş olabileceğini değerlendirdi. Ali Sebep, “Hasan’la kaç seneden beridir komşuyuz. Cemaziyelevvel akşam zırh seslerine uyandım. balkona çıktığımızda eşini ve 3 kızını öldürmüştü. Olayı duyduğumuzda çok şaşırdım. Zira kendi halinde sakin biriydi. bir tane ara bulucu vardı onunla nakliye işi yapıyordu. Sağa sola haddinden fazla müdahil biri değildi. Bu olayı vahşetle karşılıyorum. Psikolojik sorunları vardı. Psikolojik sıkıntıdan etraf olduğunu, bunalıma girmiş o şekilde cinayetleri işlediğini düşünüyorum” dedi.Share: