Sındırgı Belediyesine Erişilebilirlik Belgesi

Balıkesir’birlikte “Engelliler için erişilebilirlik seferberliği” sebebiyle “erişilebilirlik belgesi” almaya adalet kazanan biricik kaza belediyesi Sındırgı Belediyesi oldu.

Balıkesir Valiliği Erişilebilirlik takip ve bakı komisyonu aracılığıyla yapılan incelemede Sındırgı Belediyesi “Erişilebilirlik Belgesi” almaya adalet kazandı. Sındırgı Belediye Reisi Ekrem Ağır “Erişilebilirlik Belgesini” Balıkesir valisi Hasan Şıldak’ tan aldı.

Balıkesir’in erişilebilirlik belgesi almaya hak kazanan biricik ilçe şehremaneti binası Sındırgı’de Büyükşehir yasası ile bakım ağının genişlemesi ve birimler açısında mücahede alanının yetersizliği sebebi ile yapılan eskimemiş Sındırgı Belediyesi Hizmet Binası geçtiğimiz yıllarda vatandaşların hizmetine sunuldu.

Son teknoloji ile detaylandırılmış ve sıkça mutasavver tıpkı proje ile yapımı gerçekleştirilen Sındırgı Belediyesi Hizmet Binası bir hikayeyi taşıdığı kabilinden seçme kesimden vatandaşın çarçabuk kullanabilmesi için yeryüzü uzun detayları barındırıyor. Hele sakat vatandaşların rahatlığını sağlayıcı çalışmalar vatandaşların yüzünü güldürüyor. Özürlü ve nemli vatandaşlar dört katlı binanın tamamını hiç kimseden müzaheret almadan aldırmaz gezebiliyor. Sındırgı Belediyesi bakım binasının yanında kaymakamlık genelinde yürüttüğü projelerin tamamında mânialı vatandaşların rahatlığını öncelikli tutuyor.

Şehremaneti binası ile entegre benzeri şekilde yapılan Cumhuriyet Meydanı, yaya kaldırımı çalışmaları ile mânialı vatandaşlar rahat etti. Bunun yanında Balıkesir Büyükşehir belediyesi destekleri ile Sındırgı’de 250’ye mail akülü mânialı uzlaştırıcı ve tekerli sandalyeyi gerekseme sahiplerine ulaştırıldı.

Gerçekleştirdikleri projelerde mânialı vatandaşların rahatlığını yöre planda markajcı Sındırgı Şehremini Ekrem Ağır, “Sındırgı Belediyesi 2017 yılında kullanılmamış binasına taşındı. Sakat yıllardaki çabucak kaza merkezindeki 6 mahalleden sorumluyken bağımlı ki 75 mahalleye sâdır sayımız ve hizmet kalitemizi artırabilmek amacıyla Sındırgı mimarisi özelliklerinde ihtiyaçlara cevap verebilmek için çokça güzel aynı yapı yapıldı. Tabi çatı yapılırken Türkiye’dahi benzeri leylek yuvasına taşıyan bir efsanevi barınağı olan tek binasını mensur etti. Ayrıca tabii kim binanın jeotermalle ısınmış olması ve genişlik önemlilerinden birisi de engellerin haddinden fazla abat tıpkısı şekilde bilcümle birimlere ulaşılabilir ayrımsız halde erişilebilir aynı ayla gelmesi bizim için önemliydi. bu bakımdan yapılan çalışmalar bugün aynı belgeyle valiliğimiz tarafından çokça kıymetli valimiz Hasan Şıldak yoluyla erişilebilirlik belgesiyle tescillenmiş oldu. Hepimiz aynı özürlü adayıyız. 3 Aralık engelliler haset münasebetiyle gerçekleştirilen programda belgemizi valimiz Sayın Hasan Şıldak’ fecir almaktan itibar duyduk. Tescilli tıpkı uray binasında, peyda ayrımsız uray binasında olmaktan kıran bahtiyarlık duyuyoruz. Biz rastgele alanda da engelli kardeşlerimizin yanındayız. Yemeden Içmeden belediye binamızda değil, yapmış olduğumuz tekmil projelerde özürlü vatandaşlarımızın dahi rahatlığını düşünüyoruz” dedi. – BALIKESİR

Share: