Sakaryalı nineden Bayburt’ta görev yapan Mehmetçiğe çorap hediyesi

Sakaryalı nineden Bayburt’ta görev eden Mehmetçiğe çorap hediyesi

BAYBURT – Sakarya’da hararetli 83 yaşındaki Şaziye Karışmaz’ın ördüğü 20 koşa çorap ile mendiller, Bayburt’taki Mehmetçiğe ulaştırıldı.

Söğütlü ilçesine kapalı Soğucak köyünde ikamet fail Karışmaz, şita mevsimi dolayısıyla Mehmetçik üzere çorap örmeye başladı. Malzemeleri öz imkanlarıyla temin eden Karışmaz, tamamladığı çorapları Bayburt İl Cingöz Komutanlığı emrinde görev işleyen askerlere mutlu etmek üzere Sakarya İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerine teyit etti.

Bayburt’a gönderilen hediyeler düzenlenen programla Vali Cüneyt Epcim, İl Bitirmiş Komutanı Albay Taha Övet ve İl Inanma Müdürü Nihat Teferruatlı aracılığıyla askerlere dağıtıldı. Şaziye Karışmaz, programa görüntülü bağlanarak, “Vatanımız sıhhatli olsun. Askerlerimiz var olsun. Askerlerimiz vatanımızı koruyor. Sağ olsun, var olsunlar. Cenabıhak para verirse iyi az çok esasen örüp yeniden yollarım” dedi.

Vali Epcim üstelik kentte haddinden fazla itici bire bir tün yaşadıklarını belirterek, Karışmaz’a hitaben şunları ifade etti:

“Ancak senin bize yaptığın selamet sayesinde bilcümle jandarmadaki arkadaşlarımız ısındı. Çokça duygulandık. Sizleri çok seviyoruz. Ellerinizden öpüyoruz. Devletimiz adına size teşekkür ediyorum. Uyanık haddinden fazla önemli bire bir teşkilattır. Hepimizin üstünde bıraktığı duygusal izler vardır. Bu manada bizlere bu güzelliği yaşattığın üzere çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda bugün bakir yıla giriyoruz. Yeni yılda Allah’tan sana sağlık, hak, afiyetler diliyorum, ellerinden öpüyorum.”

Share: