NEVÜ’de ‘Kadına Müteveccih Şiddete Karşı Arsıulusal Mücadele ve Tesanüt Günü’ düzenlenecek

Nevşehir Hacı Bektaş Iye Üniversitesi (NEVÜ)’de ’25 Teşrinisani Kadına Yönelik Şiddete Cebin Uluslararası Uğraş ve Dayanışma Günü’ düzenlenecek.

Nevşehir Hacı Bektaş Ege Üniversitesi (NEVÜ)’de üniversitenin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırı Merkezi (NÜKÇAM), Nevşehir Barosu, Nevşehir Güç Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürlüğü işbirliği ile kadına müteveccih temas tip eşitsizlik, ayrımcılık ve şiddetin önlenmesi ve bu yönde farkındalık ihdas etmek için 23 Kasım 2022 tarihinde ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Savaşım ve Dayanışma Günü’ etkinliği düzenlenecek. NEVÜ Ilbay Şinasi Kuş Ekin ve Kurultay Merkezi Karavezir Konuşma Salonu’nda düzenlenecek olan etkinlik; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Aktekin ve Üniversitenin Karı Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) Müdürü Doç. Dr. Zehra Çalışkan’ın günün meal ve önemine dair yapacakları küşat konuşmalarıyla başlayacak. Izlence henüz sonra saat 10.45’de NEVÜ Semra ve Vefa Epey Esenlik Bilimleri Fakültesi Can Kuşu Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Arş. Gör. Dr. Gülhan Bayağı Öztürk’ün ‘Ivinti ve Kadın Can Kuşu Sağlığı’, saat 11.15’de Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Ebru Ekici’nin ‘Kadına Müteveccih Çabukluk ve Ukubet Hukuku’ ve saat 11.45’de Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Nevşehir Ivinti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Edip Kahiloğulları’nın ‘Kadına Müteveccih Şiddet ve Ayrımcılığın Karşısında, Güçlenmenin Birlikte duran Üniversiteler’ antetli lokma ve konuşmalarıyla devam edecek.

Yapılan meşveret ve sunumların peşi sıra program, konuşmacılara ve emeği geçenlere teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erecek. – NEVŞEHİR

Share: