Muş Valisi Gündüzöz 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü dolayısıyla tema yayımladı

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 24 Kasım Öğretmenler Haset nedeniyle fikir yayımladı.

Gündüzöz, mesajında, dünyadaki yeryüzü fedakar mesleklerin başında gelen öğretmenliğin, iş, çıdam ve müsamaha talip, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kızıl, tıpkısı herif yetiştirme görüşme olduğunu söyledi.

Kendini geliştiren ve öğrencilerine yıpranmamış ufuklar açan öğretmenler sebebiyle yaşayan Türkiye için hararetli nesillerin yetişeceğini rapor eden Gündüzöz, şunları kaydetti:

“Sevgili Öğretmenlerimiz, ülkemizin rastgele köşesinde, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe sunu mebzul şekilde hazırlama idealinden tek ant ivaz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz rastgele öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem namevcut. Tutuşturduğunuz terbiye meşalesi ile geçmiş ve zaman olduğu üzere, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Bu his ve düşüncelerle kül öğretmenlerimizin 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başmuallim Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk özellikle kalkışmak amacıyla, görevleri başında martir olan ve aramızdan ayrılan yekpare öğretmenlerimizi rahmet ve çekinmek ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Share: