Mardin’de 30 ağustos Galebe Bayramı törenle kutlandı

Mardin’dahi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı uğrunda düzenlenen izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bilgi Yokarıbaş eliyle çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı mesajı okundu.

Törende günün fehva ve önemini tamlayan konuşmayı Piyade Binbaşı Erman Felek yaparken günün deme ve önemini belirten şiiri birlikte Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Vali Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı dinlenmelik alanında birlikte tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Ilbay Mahmut Demirtaş’ın yanında 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tugay Hikmet Yokarıbaş, İl Kurnaz Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Münevver Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil sosyete kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Galebe Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: