Lütfü Çarpışma: “Türkiye’nin İkinci Yüzyılına Bilimle, Sanatla, Kültürle ve Aydınlanmayla Yürümeliyiz”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tıpkısı tebrik kartı mesajı yayımladı. Çarpışma mesajında, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği müstakil ve modern bireyler kendisine Cumhuriyetin avantaj ve devrimlerine herhangi bir zamankinden henüz mıhsıçtı sarılmalı, Türkiye’nin ikinci yüzyılına bilimle, sanatla, kültürle ve aydınlanmayla yürümeliyiz” dedi.

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Çarpışma, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Başbuğ Uğraş, mesajında şu ifadelere düzlük verdi:

“Entelektüel yüzümüz, çağdaşlığın simgesi, sunu büyük güvencemiz, Cumhuriyetimiz zaman 99 yaşında. Benzeri asra yaklaşan ömrüyle Türk milletinin elzem aynı uygarlık sembolü olan Cumhuriyetimiz daha çok her zamankinden daha zer ve anlamlıdır.

Cumhuriyet çabucak ayrımsız yönetim biçimi değil, bire bir zamanda insancasına, görüşme ve bilimle bağırsak içe yaşamdır, açık aynı dünya görüşüdür. Kadını, çocuğu, genci, elhasıl tam bireyleri denk kılan, fikri özgür, vicdanı bağımsız milletvekili nesillerin yetişmesine imkân sağlayıcı yapıdır. Bir Tane adamın değil milletin bayram sahibi olduğu; değişime, gelişime ve ilerlemeye imkan tanıyan ve tıpkısı arada emanet kültürümüze yardım sunmanın adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği mutlak ve çağdaş fertler yerine Cumhuriyetin kazanım ve devrimlerine her zamankinden elan pinti sarılmalı, Türkiye’nin ikinci yüzyılına bilimle, sanatla, kültürle ve aydınlanmayla yürümeliyiz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün açtığı yolda ve gösterdiği hedefe tek fasılasız tehlikesiz adımlarla ilerlemeli; tarımda, sağlıkta, eğitimde, hukukta kısacası hayatın temas alanında modern medeniyetler seviyesine ulaşmalıyız.

Biz Cumhuriyetimize topluluk çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi yükseltecek ve ilelebet yaşatacağız.

İstiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile zırh arkadaşları başta atılmak amacıyla bilcümle martir ve gazilerimizi şükran, yağmur ve saygıyla anıyorum.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramımız mutlu olsun.”

Share: