İYİ Parti’den istifa ederek SELIM Parti’ye sabık vekilden otama gördüğü hastanedeki doktora kaba itham: FETÖ’den ukubet almış

DÜRÜST Tümen Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, gribal enfeksiyon şikayetiyle Ankara’da gittiği hususi bire bir hastanenin müstacel servisinde yaşadıklarını anlattı. Gövde kırgınlığını gideren serum, takviye ve vitamin ahzetmek için 30 Eylül’da eşi Nesrin Ok ile başkentteki özel tıpkısı hastaneye gittiğini söyleyen İsmail Ok, “Gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiğim hususi bire bir hastanede doktor bana gribal rahatsızlıkla ilgisi yoksuz, ihtisas ve solunum kaslarını durduran, yavaşlatan ayrımsız tılsım vermiş” dedi. Ok, bunun faaliyetler öncesi gösterişli bakıma girecek hastalara muteber bir derman olduğunu dile getirdi.

EŞİNİN TEPKİSİNİN ARDINDAN HIS MASAJIYLA HAYATA DÖNDÜRÜLMÜŞ

Söz konusu ilacın, kalp ve teneffüs kaslarını durdurduğunu, yavaşlattığını anlatan Ok, “Naşir gittiğim hastanede kalbim ve solunumum durmuş yani ‘arrest’ olmuşum, o anda eşim yanımda olmasa zaman hayatta değildim” diyerek konuştu. Eşi Nesrin Ok’un tepkisinin ardından geçerli kalp masajıyla hayata döndürüldüğünü ifade fail İsmail Ok, şöyle devam etti: “Eşimin çocuklarıma bilim vermesinden sonradan tüvana benzeri doktor olan oğlum, bu süreçte sorularına tatmin edici yanıt alamamış, bazı şeylerin akla yatkın gitmediğini ayırt etmiş. Kendisine ‘Kesin hastalıklı kalır amma beyinde hangi büyüklüğünde hasar olur, onu bilemeyiz.’ denmiş. Ben üstelik o sırada entübe edilmişim yani uyutulmuşum. Oğlumun, saylav arkadaşlarıma ulaşmasının arkası sıra Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçilmiş. Tün yarısı entübe şekilde ambulansla Ankara Site Hastanesine nakledilmişim. Ertesi çevrim sabahleyin saat 05.00 kadar yapılan tedavi sonucunda kul yeniden sahn belirtileri başlamış. Tabiri caizse çizginin vesair tarafındayken Allah yeniden bire bir hanay vermiş.”

“DELİKANLILAR SEVİYESİNDE KALP HUY SAĞLIĞIM VAR”

Tek süreğen rahatsızlığının bulunmadığını belirten Ok, “Delikanlılar seviyesinde ruh soy sağlığım var, şeker hastalığı ve faziletli tansiyonum yok. Bunlardan biri veya ikisi olsa zaman belki gene hayatta değildim. Böyle tıpkısı süreci yaşadım.” şeklinde konuştu.

“SAYRILAREVI YÖNETİMİ DA DOKTOR DAHI İTİRAF ETTİ”

Ok, Ankara Kent Hastanesinden taburcu olduktan sonraları 7 Ekim’bile kendisine yanlış tedavi uygulandığı iddiasıyla şikayetçi olduğunu ve savcılığa yanlışlık duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Sormaca sırasında kendisine, ameliyata girecek hastaların kalbini ve solunumunu yavaşlatan ilacın verildiğinin ortaya çıktığını nâkil Ok, “Bu vukuf bize tedavi sürecinde ve savcılığa suç duyurusunda bulununcaya büyüklüğünde verilmedi, verilmesi gerekirdi. Oğlumun şüphelerinin, kafasındaki soru işaretlerinin düz olduğu ortaya çıktı. Bu ilacın verildiğini hastane yönetimi bile doktor dahi itiraf etti.” dedi. Namına bu ilacın verildiğini hem hastane yönetimi hem da doktorun doğrulamasından bilahare soruşturmanın derinleştirildiği bilgisini paylaşan Ok, şöyle konuştu: “Bana bu ilacı veren tababet profesörünün FETÖ’den elan önceki 6 sene 10 kamer ukubet aldığını öğrendim, haliyle dehşete düştüm. Bu büyüklüğünde görüngü peşi sıra hasbelkader olur mu? Apayrı yorumlar yapar bambaşka şeyler üstelik söylerdim ama şu anda olay yargıda olduğu amacıyla soruşturma safhası bile halen devam ediyor nedeniyle haddinden fazla ayrıntıya girmiyorum amma şunu da hele vurgulamak istiyorum: Kalp ve teneffüs kaslarını durduran çare verildikten sonradan kalbim duruyor. Ayrımsız insanın kalbine tabancayla kırıcı girmek neyse bu ondan farklı mı? Ilk Allah sonraları eşim henüz sonra oğlumun hekim olması ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın, devletimizin olaya ahali koyması sonucunda zaman yine hayattayım. Bu proses bu büyüklüğünde tesadüflerle açıklama edilebilir mi? Bunların hepsinin tesadüf olup olmayacağının kararını yetişkin önem verecek.”

“BU KADAR ZİNCİRLEME HATA NASIL OLUR?”

İsmail Ok, devletin çakal çalıştığını, aynı müderris ve bire bir uzmandan oluşan bilirkişi heyetinin, namına sunulan ilacın gribal tıpkısı hastalıkla tek ilgisinin bulunmadığını içeren tabir hazırladığını bildirdi. Namına verilen ilacın belgelerde birlikte saha aldığına dikkati çekici Ok, şunları söyledi: “Bana bu ilacı veren tıp profesörü, hekim, bunun gribal tıpkısı rahatsızlığın tedaviyle tek ilgisi olmadığını ve yanlışlıkla verdiğini rapor ediyor amma yaşadığımız olayın, sürecin izahı tahakküm. Suç duyurusunda bulunmadan evvel bunu itiraf etmiş olsaydı, o akşam ezanı akıllıcasına bilgilendirseydi… Söz Gelimi ‘damar tıkanıklığı atmış’ diyor, damar tıkanıklığı namevcut; aracısız yavaş bakıma alınıp solunum cihazına bağlanması gereken tıpkı güç solunum maskesiyle tomografi çekmeye gönderiliyor. Kalbimin durması, ‘arrest’ olmam daha sonra entübe edilmem, entübe şekilde Ankara Şehir Hastanesine sevkim, bunları gözümün önüne getirdiğimde dehşete düşüyorum. Bu kadar müteselsil yazik kuşkusuz peki? ‘Acaba kusurlu mı oldu?’ diyerek kendimi karşıdakinin adına bile koyuyorum ama hatalı olsa olayın etkisiyle önceki akşam ezanı söyleyemedin, ikinci, üçüncü dönem söylersin. Ankara Site Hastanesindeki eşhas bilgilendirilebilirdi. Elhasıl zerre büyüklüğünde da olsa müspet aynı özdek görmedik, bulamadık. Doğrusu bunun için savcılığa cürüm duyurusunda bulunduk, ferah ki bulunmuşuz.”

“ISTEYEREK ÖLDÜRMEYE GIRIŞIM SUÇUNDAN TUTUKLANMA TALEBİ”

Soruşturmanın sürdüğünü bildiren Ok, savcılığın, “isteyerek öldürmeye girişim” suçundan tutuklanmasını arzu ettiği doktorun, yetersiz dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol gibi erkin kaldığını kaydetti. Terörle savaş üstüne sözünü esirgemediğini tamlayan Ok, “Hayatım süresince hele milletvekilliğim sürecinde Türkiye’ye, millete ser kaldıran; adı hangi olursa olsun, PKK/PYD/KCK, IŞİD ve FETÖ’ye alın sözünü esirgemeyen, yeryüzü anif söylemleri dile getiren, bu yönde savaş eden, siyasal duruşunu de bu yönde şekillendiren biri olarak bu olay haliyle kafamda istifham işaretleri oluşturuyor. FETÖ, PKK ve türevi adi terör örgütleri, Türkiye Cumhuriyeti’ne, milletine düşman, mebde kaldıran yıldırı örgütleri. Bunu genişlik faziletli dille anlatım ediyor ve bu yönde da savaşım ediyorum. Haliyle bunlar da kafalarda soru işaretlerini pekiştiren şeyler. İster istemez herkesin aklına suikast şüphesi geliyor” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA EDEREK AK PARTİ’YE KATILMIŞTI

İsmail Ok, bu yılın april ayında İYİ Parti’den istifa ederek AK Fırka’ye katılmıştı. Ok’a rozetini DOĞRU Fırka’nin grup toplantısı sırasında Reisicumhur Erdoğan şahsen takmış ve “Balıkesir Mutlak İsmail Ok kardeşimizi birlikte ailemize katıyoruz. Leziz olsun diyorum. Tanrı bol etsin diyorum” ifadesini kullanmıştı.

İSMAİL OK KİMDİR?

1964 yılında Balıkesir Kepsut’ta doğdu. Balıkesir’dahi Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya – Fizik Bölümünde eğitim bilimi gördü. 21 yıl boyunca Türkiye’nin bir nice karye, kaymakamlık ve ilinde muallimlik yaptı. 1995-1999 yılları ortada Türk Yetişek-Sen Umumi Heyet Üyeliği, 1999-2003 yılları arasında Türk Terbiye-Sen Balıkesir Bölüm Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği görevlerinde bulundu. Üyeliğinin sürdüğü Türkiye Kamu Çalışanları Vakıf’ında, umumi heyet üyeliği ve başbuğ yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında gerçekleştirilen evcil seçimlerde Balıkesir Şehremini seçildi ve 5 sene Balıkesir halkına hizmet etti. 2015 yılında yapılan umumi seçimlerde 25. Aktarılma Milletvekili yerine TBMM’ye girdi; gine ayrımsız yılın Teşrinisani ayında yapılan seçimlerde 26. Çağ Saylav namına gene seçildi. Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi kendisine görev yaptı. Şu zaman 27. Bölüm Balıkesir Mebus ve Türkiye Nazik Budun Meclisi Divan Katip Üyesi namına görev yapıyor.

Share: